EN|RU|UK
 Політика України
  4416  17

 "Запоріжсталь" завершила модернізацію газоочисних систем агломашин для забезпечення очищення згідно з європейськими нормативами

"Запоріжсталь" групи "Метінвест" завершила модернізацію газоочисних систем агломашин №1-6, повідомляє прес-служба підприємства.

Інвестиції в реалізацію проекту перевищили 1,2 млрд гривень, пише uaprom.info.

"Ми реконструювали газоочисні системи агломашин №1-6 послідовно з 2012 року, в умовах діючого виробництва. Під час розробки і реалізації проекту рівнялися на найсучасніший світовий досвід: 95% газоочисних систем, встановлених на сучасних металургійних підприємствах Китаю, Японії, США і Європи, - це рукавні фільтри, які є найефективнішим методом очищення. Саме ця технологія застосована й на газоочистки аглофабрики "Запоріжсталі", - зазначив генеральний директор комбінату Ростислав Шурма.

У квітні 2018 року комбінат повністю завершив модернізацію газоочисних систем агломашин №1-6, що забезпечують очищення повітря від пилу - до 30 мг/м3, по сірчистому ангідриду - нижче 400 мг/м3, що відповідає європейським нормативам викидів, а також дозволяє поетапно знижувати скидання шламових вод від оборотного циклу аглоцеху.

"Нові газоочисні системи аглофабрики дадуть змогу знизити викиди пилу на 90%, викиди оксидів сірки на 50%. Реалізація цього рішення дозволила підприємству виконати взяті на себе зобов'язання щодо зниження техногенного навантаження на регіон. Для "Запоріжсталі" це на 100% екологічний проект, в якому немає економічної складової", - підкреслив Шурма.

В технології очищення повітря рукавними фільтрами використовується ексгаустер, який забезпечує як подачу повітря на агломашину для спікання агломерату, так і подальше транспортування забрудненого повітря на рукавні фільтри. Процес побудований таким чином, що відключення ексгаустера призведе до зупинки виробництва агломерату і втрат виробництва. Зупинка газоочистки можлива тільки за умови зупинки всієї агломашини на технічне обслуговування.

Автоматизована система управління технологічним процесом аглофабрики повністю виключає людський фактор. Оператори в диспетчерській аглофабрики виконують виключно контрольно-моніторингову функцію. З цією метою фахівці служби моніторингу і контролю роботи газоочисток аглофабрики пройшли спеціалізоване навчання стандартів роботи на новому екологічному обладнанні.

Кожна агломашина оснащена датчиками контролю викидів, які в онлайн-режимі, з дискретністю в мілісекунди показують ефективність роботи газоочисного устаткування. Система онлайн-моніторингу - це не тільки контроль кінцевої концентрації викидів шкідливих речовин на виході в атмосферу, а й можливість оперативного управління процесом очищення, що забезпечує надійність і ефективність експлуатації газоочисного устаткування.

У прес-службі нагадали, що комбінат "Запоріжсталь" у 2012-2017 роках інвестував в екологічну модернізацію близько 8,8 млрд гривень. Серед головних екологічних проектів комбінату - повна екологічна модернізація аглофабрики підприємства з будівництвом нових високоефективних газоочисток на всіх шести агломашинах, масштабна реконструкція доменної печі №4 з установкою системи аспірації ливарного двору і підбункерної естакади, будівництво нової травильної лінії в цеху холодної прокатки №1, а також масштабна реконструкція доменної печі №3. Всі нові й реконструйовані об'єкти комбінату інтегровані в унікальну систему візуалізації й онлайн-моніторингу технологічних процесів "Підприємство на долоні".

Запоріжсталь завершила модернізацію газоочисних систем агломашин для забезпечення очищення згідно з європейськими нормативами 01

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063426
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору