EN|RU|UK
 Політика України
  14954  68
Матеріали за темою:

 Скасування мораторію на експорт лісу-кругляка, верифікація бенефіціарів та кредитний реєстр НБУ, - Данилюк про умови для отримання макрофінансової допомоги від ЄС

Основними умовами отримання Україною нової, четвертої, програми макрофінансової допомоги (MFA) від Євросоюзу є автоматична верифікація електронної декларацій, впровадження кредитного реєстру НБУ і системи верифікації кінцевих бенефіціарів власників, а також скасування мораторію на експорт лісу-кругляка.

Про це написав на своїй сторінці в Фейсбуці міністр фінансів Олександр Данилюк за підсумками переговорів у Брюсселі, передає Цензор.НЕТ.

"Перевірка електронних декларацій "вручну", як це відбувається зараз - це нонсенс, враховуючи доступні сьогодні технічні можливості. Упевнений, що спільними зусиллями з Представництвом ЄС в Україні та ПРООН в Україні ми вирішимо це питання вже найближчими місяцями", - написав Данилюк.

Відносно кредитного реєстру НБУ, глава Мінфіну нагадав, що закон ухвалено і його реалізація вже почалася.

Говорячи про експорт лісу-кругляка, О.Данилюк зазначив, що, враховуючи чутливість цього питання, уряд шукає шляхи деполітизації ситуації і виходу на спільну позицію.

Стосовно системи верифікації бенефіціарів міністр підкреслив, що аналогів її не існує в жодній країні ЄС. "Разом із міжнародними експертами ми вже почали роботу над механізмом ... Коли ця система запрацює на повну силу, буде чітко зрозуміло, хто володіє компаніями, на які сфери впливає і де є ймовірність конфлікту інтересів", - пояснив він.

О.Данилюк нагадав, що частина цих умов - це невиконані Києвом умови третьої програми макродопомоги ЄС, у зв'язку з чим Брюссель відмовився від надання її третього траншу. На думку міністра, виконання цих умов у рамках нової програми цілком реальне, однак необхідно подолати корисливі інтереси і проявити політичну волю.

"Питання не тільки в продовженні співпраці з ЄС як із кредитором і надважливим партнером - питання в репутації нашої країни як надійного партнера і нашої здатності дотримуватися взятих на себе зобов'язань", - зазначив глава Мінфіну.

Він додав, що серед інших важливих завдань, у сприянні яким зацікавлені в ЄС, - створення антикорупційного суду, продовження реформи банківського сектора, виконання мінімального стандарту BEPS.

Міністр уточнив, що в ході дводенного візиту зустрівся з єврокомісаром з економічних та фінансових справ, оподаткування і митного контролю П'єром Московісі (Pierre Moscovici), віце-президентом Європарламенту Ждіславом Красноденбскі (Zdzisław Krasnodębski), головою комітету Європарламенту з міжнародних справ Ельмаром Броком (Elmar Brok ) і лідерами фракцій, які ухвалюватимуть ключові рішення в питанні початку нової програми макрофінансової допомоги ЄС.

За його словами, представники Європарламенту і Єврокомісії відзначають прогрес України, перш за все, в реформі державних фінансів, банківського та енергетичного секторів, а також результати роботи у сфері боротьби з корупцією: створення НАБУ і НАЗК, Prozorro і реєстру автоматичного відшкодування ПДВ.

Скасування мораторію на експорт лісу-кругляка, верифікація бенефіціарів та кредитний реєстр НБУ, - Данилюк про умови для отримання макрофінансової допомоги від ЄС 01
Скасування мораторію на експорт лісу-кругляка, верифікація бенефіціарів та кредитний реєстр НБУ, - Данилюк про умови для отримання макрофінансової допомоги від ЄС 02

Як повідомлялося, в рамках третьої програми макродопомоги Україна отримала від ЄС два транші на загальну суму EUR1,2 млрд із передбачених EUR1,8 млрд. ЄК відмовила в наданні третього траншу, оскільки влада країни виконала тільки 17 із 21 попередніх умов. У березні цього року Єврокомісія схвалила четверту програму MFA для України на суму EUR1 млрд, яка підлягає затвердженню Європейським парламентом і Радою ЄС.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063487
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору