EN|RU|UK
 Суспільство
  27751  179
Матеріали за темою:

 Ідею надання автокефалії УПЦ підтримує кожен третій українець, а кожен п'ятий виступає проти, - соцопитування

Майже третина українців, опитаних Центром соціальних і маркетингових досліджень "Социс", підтримують ідею надання Вселенським патріархом статусу автокефалії Українській православній церкві, кожен п'ятий - не підтримує.

Як передає Цензор.НЕТ про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Так на запитання "Як ви ставитеся до надання з боку Вселенського патріарха статусу автокефалії Українській православній церкві?" 31,7% відповіли, що підтримують таке рішення, 20,6% - що не підтримують, 7,4% вважають що це необхідно робити разом з УПЦ (Московського патріархату).

Разом з тим, 21,5% респондентів відповіли, що їх це не цікавить, і ще 18,8% не змогли відповісти.

Соціологічне дослідження проводилося з 19 по 25 квітня 2018 року. Метод збору первинної соціологічної інформації - стандартизоване інтерв'ю "face-to-face" за місцем проживання респондентів. Опитування проводилося за вибіркою, що репрезентує доросле населення України в цілому, за такими ознаками як: стать, вік (від 18 років) і тип поселення (місто/село). Всього було опитано 3000 респондентів, середня тривалість одного інтерв'ю становила 22 хвилини.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.  

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення. 

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063547
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору