EN|RU|UK
 Події
  3161  12

 Нову арку над саркофагом 4-го блоку ЧАЕС буде введено в експлуатацію цього року, - глава Агентства з управління Зоною відчуження Петрук

Директор Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук розповів про те, що зараз відбувається під новою аркою, якою накрито саркофаг над 4-м енергоблоком ЧАЕС.

Про це він заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

 Говорячи про нову арку над 4-м енергоблоком ЧАЕС, так званим конфайментом, Петрук зазначив: "Ми ще продовжуємо вводити арку в експлуатацію. Арка – рухома споруда. Після того, як вона перейшла в своє основне положення, вона перестала бути рухомою спорудою. Ми її тепер прикріплюємо до бетону. Сама арка створювалась не тільки для того, щоб просто накрити. Для цього можна було б просто залити бетоном. Річ у тім, що всередині арки фактично цілий завод, який створений для того, щоб здійснювати розбір старого саркофагу. Там є відповідні арочні крани зверху, відповідне устаткування, обладнання, роботизоване, автоматизована техніка, найсучасніша, яка дає можливість без безпосередньої участі людини здійснювати всі ці процеси. Зараз відбувається наладка всіх цих механізмів і кранів, щоб арка функціонувала за своїм цільовим призначенням. Плюс всередині арки має підтримуватись відповідний рівень вологості й температурний режим, тому має бути і відповідний тиск у міжарковому просторі та відповідна робота обладнання. Адже об'єкт має функціонувати 100 років. Відповідно ми маємо дотримуватися усіх експлуатаційних умов".

 Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Новий об'єкт "Укриття", недобудований 5-й блок ЧАЕС: в якому стані сьогодні епіцентр техногенної катастрофи. ФОТОрепортаж

За його словами, введення арки в експлуатацію відбувається з певною затримкою: "Було заплановано введення в експлуатацію минулого року, але ми зіткнулися з тим, що потрібно було арку кріпити мембрану герметизації. Для цього потрібно було пробурювати дах і кріпити цю мембрану саме до даху об'єкту "Укриття". Виконавці зіштовхнулися з великими рівнями забруднення, які дозволяли перебувати працівникам місії до 15 хвилин, а в інших – до 7 хвилин. Це значно ускладнило процес роботи. Тому було прийняте рішення продовжити роботи цього року. Є всі підстави говорити, що саме цього року арка буде введена в експлуатацію. І тільки після цього ми зможемо приступити до демонтажу нестабільних конструкцій. Але ми вже починаємо проектувати процес демонтажу".

 Говорячи про будівництво заводів з переробки радіоактивних відходів у Зоні відчуження, Петрук зазначив: "Минулого року ми закінчили добудову заводу з переробки рідких радіоактивних відходів, заводу з переробки твердих радіоактивних відходів. Наразі вони проходять свій етап "гарячих" випробувань і після закінчення цих випробувань вони працюватимуть за своїм цільовим призначенням".

Повністю інтерв'ю з директором Агентства з управління Зоною відчуження Віталієм Петруком є  ЗА ПОСИЛАННЯМ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063567
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору