EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  11735  59

 Екс-міністр охорони здоров'я підтримав запровадження фіскального механізму для оподаткування тютюнових виробів

Колишній міністр охорони здоров'я, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Олег Мусій підтримав впровадження фіскального механізму для оподаткування тютюнових виробів.

"Основний акцент просування своєї шкідливої ​​продукції тютюнова індустрія робить на підлітків", - упевнений Олег Мусій.

Тому, за його словами, чим менш доступними будуть сигарети для дітей і підлітків - тим менше вони будуть курити, і тим більше буде знижуватися рівень куріння України в майбутньому.

"Будь-яке підвищення цін на сигарети ми повинні сприймати позитивно. Чим цигарки дорожчі - тим вони менш доступні – серед іншого для підлітків", - вважає Олег Мусій.

Водночас, за його словами, фіскальний механізм буде корисний і з точки зору громадського здоров'я - скорочення рівня куріння, і з точки зору бюджету - тому що дасть додаткові відрахування від акцизу і ПДВ.

На думку, екс-міністра охорони здоров'я, сигарети в Україні все ще залишаються занадто дешевими і доступними. Наприклад, навіть у великих мережах супермаркетів ціни на сигарети стартують з 17-18 грн - це дешевше, ніж плитка шоколаду. Тому нижню планку ціни на сигарети необхідно піднімати.

Нагадаємо, на цей момент широке громадське обговорення проходить ініціатіва Міністерства фінансів щодо впровадження фіскального механізму для оподаткування сигарет.

Законопроект, поданий Мінфіном, передбачає, що якщо ціна пачки сигарет буде менш певного рівня (на цей момент, це 25,5 грн за пачку), з таких сигарет буде стягуватися додатковий акциз.

На думку антитютюнового експерта, співробітника Інституту стратегічних досліджень при Міністерстві охорони здоров'я Костянтина Красовського, новий механізм допоможе боротися з "фейковим" ціноутворенням і заниженням цін окремими виробниками сигарет.

За прогнозами професора, доктора економічних наук Михайла Міненка, якби такий механізм уже працював би в Україні, державний бюджет вже б отримав понад 2 млрд гривень додатково.

Раніше цю ініціативу Міністерства фінансів підтримала Асоціація міст України.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063568
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору