EN|RU|UK
 Суспільство
  14582  116

 У Зоні відчуження ЧАЕС планується побудувати потужну сонячну електростанцію, - Петрук

Директор Державного агентства з управління Зоною відчуження Віталій Петрук розповів про проекти альтернативної енергетики, які впроваджуються і будуть впроваджуватися в Зоні відчуження.

Про це він заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

Петрук, кажучи про проекти з відновлюваної енергетики в Зоні відчуження, наголосив про важливість пілотного проекту: "Ці дві компанії ("Екосолар Інвест" та "Солар Чорнобиль" - з генерації сонячної енергії. - Ред) взяли в оренду дуже невеликі земельні ділянки - ті станції вироблятимуть по одному мегавату. Це дуже мало навіть у масштабах Зони відчуження. Але це для нас дуже важливо, тому що за 30 років тут не велася жодна господарська діяльність такого роду. І важливо було пройти всі етапи і зрозуміти всі підводні камені для того, щоб можна було говорити про будівництво сонячної станції". 

Він продовжив: "Наприклад, ми не знали, як оцінити для передачі в оренду цей бетонний майданчик. Фахівці Фонду держмайна також вагалися. З усіх 6 методик, якими вони користуються, з різних причин не підійшла жодна. Виявилося, що за цими методиками вартість оренди державного майна в Зоні відчуження була такою ж, як у Києво-Святошинському районі. Тож ми ініціювали понижуючий коефіцієнт під час оренди держмайна. Уряд нас підтримав. Далі ми зіштовхнулися з тим, що в Чорнобилі відсутні адреси. Далі ми зіштовхнулися з тим, що в Чорнобилі назви вулиць не відповідають законодавству з декомунізації". 

Говорячи про більш масштабні проекти щодо сонячних електростанцій, глава Держагентства наголосив: "За минулий рік на виконання доручення уряду "Укренерго" провело своє техніко-економічне дослідження і визначило, що потрібно зробити для модернізації, яка поетапність щодо підключення, щоби в чорнобильській Зоні побудувати сонячну електростанцію загальною потужністю 1,2 гігават (один блок АЕС - це один гігават. – Ред.). Подібну роботу, але більш, скажімо так, економічну, було проведено також  за кошти французького уряду, відповідне було рішення Міністерства фінансів Франції, і цю роботу провела компанія Tractebel. 19 березня вони презентували і передали цю роботу". 

На його думку, дуже багато в розвитку альтернативній енергетиці в зоні відчуження залежить від інвесторів: "Все залежить від інвесторів, від їхнього бажання вкладатися і входити в цю історію. Я хочу, щоб нас почули: нам хочеться, щоб тут була сонячна станція, і ми готові всіляко допомагати. Але чорнобильська Зона відчуження - це північ країни. Будь-яка точка в Україні з точки зору розвитку сонячної генерації, цікавіша, ніж Чорнобиль. Відповідно, будь-який бізнесмен бачить, що йому в Одесі, де сонячне випромінювання на 17% вище, цікавіше будувати сонячну станцію, ніж у Чорнобилі. Але ми не опускаємо руки. Чорнобиль розміщений на тій же паралелі, що й Мюнхен. Але Мюнхен - це південь Німеччини. А в Німеччині альтернативна енергетика в структурі загального енергобалансу посідає помітне місце. Тому я думаю, дійде час і до нашої Зони відчуження".

Повністю інтерв'ю з директором Агентства з управління Зоною відчуження Віталієм Петруком читайте за посиланням.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063577
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору