EN|RU|UK
 Політика України
  11621  59

 Із початком Операції об'єднаних сил на Донбасі почне діяти особливий порядок, - командування Об'єднаного оперативного штабу

З рішенням президента України Петра Порошенка про початок проведення Операції об'єднаних сил на території Донецької та Луганської областей почне діяти особливий порядок.

Про це йдеться в тексті розпорядження про особливий порядок, переданому Інтерфакс-Україна Командуванням Об'єднаного оперативного штабу в п'ятницю, повідомляє Цензор.НЕТ.

Як очікується, розпорядження набуде чинності в понеділок, 30 квітня.

Згідно з документом, цей порядок передбачає надання органам сектору безпеки і оборони, іншим державним органам України, спеціальних повноважень, необхідних для здійснення заходів щодо гарантування національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ в Донецькій і Луганській областях.

Зоною безпеки, прилеглою до району бойових дій, вважається: Виноградне, Курахово, Очеретяне, Розівка, Вовчеяровка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, уздовж адмінмежі Луганської та Харківської областей, Ольгівка, уздовж адмінмежі Донецької та Харківської областей, Знаменівка, уздовж адмінмежі Донецької та Дніпропетровської областей, Комішеваха, уздовж адмінмежі Донецької та Запорізької областей, Урзуф, уздовж морського узбережжя, Приморське.

У зоні безпеки рішенням командувача Об'єднаних сил, можуть створюватися райони обмеженого доступу і заборонені для доступу райони.

"Допуск у район обмеженого доступу осіб, які не були залучені до заходів щодо забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ в Донецькій і Луганській областях, здійснюється за рішенням командувача Об'єднаних сил, командирів оперативно-тактичних груп і відповідних командирів (начальників), до повноважень  яких входить забезпечення й дотримання порядку перебування в районах проведення операція Об'єднаних сил і на об'єктах, які перебувають під їхньою охороною", - йдеться в документі.

Допуск у район забороненого доступу здійснюється на підставі встановлених зразків перепусток, за рішенням командувача Об'єднаних сил. Допуск сторонніх осіб у такий район заборонений.

Районом бойових дій вважається район, охоплений бойовими діями уздовж лінії зіткнення, де підрозділи ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів виконують бойові завдання з недопущення прориву противника вглиб території держави.

Документ також встановлює режими перебування в зоні безпеки на території Донбасу для осіб, які не були залучені до проведення заходів щодо забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ: "зелений" (перебування та переміщення осіб не обмежене, за винятком районів забороненого й обмеженого доступу), "жовтий" (перебування та переміщення осіб здійснюється за наявності документів, проводиться особистий огляд громадян і речей, транспортних засобів, цей режим встановлюється на рубежах з ізоляції та районів обмеженого доступу), "червоний" (перебування осіб тимчасово обмежено, заборонено, пропуск громадян і посадових осіб здійснюється за наявності пропуску, транспортні засоби та громадяни на окремі ділянки місцевості та об'єкти не допускаються). 

"Відповідні режими можуть тимчасово вводитися в окремих районах або в усій зоні безпеки за рішенням командувача Об'єднаних сил", - йдеться в розпорядженні.

Підставою для допуску в район проведення операції Об'єднаних сил для осіб, які не були залучені до заходів щодо забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ, є: проживання в районі проведення операції особи або його найближчих родичів (за наявності відповідних документів), розміщення в районі проведення операції місць поховання близьких родичів або членів сім'ї, смерть близьких родичів або членів сім'ї в районі проведення операції, наявність права власності на об'єкти нерухомості, які розташовуються в районі проведення операції, необхідність участі в забезпеченні національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту, або з гуманітарних питань, необхідність виконання дипломатичних або консульських функцій, зокрема в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (винятково за клопотаннями чи погодженням з МЗС України) тощо.

Згідно з документом, військовослужбовці, співробітники правоохоронних органів і особи, визначені ст.8 закону "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей", мають низку спеціальних повноважень.

Зокрема: застосовувати в разі крайньої необхідності зброю і спецзасоби до осіб, які здійснили або здійснюють правопорушення або інші дії, що перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до виконання заходів щодо гарантування нацбезпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ, або дії, пов'язані з несанкціонованою спробою проникнення в район здійснення таких заходів.

Учасники операції також мають повноваження затримувати і доставляти осіб в органи Нацполіції, перевіряти у громадян і посадових осіб документи, в разі їх відсутності - затримувати до встановлення особи, здійснювати огляд речей і транспортних засобів, тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів і пішоходів на вулицях і дорогах, не допускати транспортні засоби та громадян на окремі ділянки місцевості та об'єкти, входити в житлові та інші приміщення, на території приміщень підприємств, установ та організацій, використовувати для службових цілей засоби зв'язку і транспортні засоби, що належать громадянам (за їхньою згодою), підприємствам, установам і організаціям, крім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав і міжнародних організацій.

Нагадаємо, 30 квітня завершиться антитерористична операція на Донбасі й почнеться новий формат під керівництвом Об'єднаних сил, і вже здійснюється передислокація органів військового управління.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063643
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору