EN|RU|UK
 За кордоном
  4172  18

 Росія може атакувати в регіоні Балтійського моря, - естонський експерт у галузі безпеки Казекамп

Жорсткий курс або діалог - як Європі слід реагувати на Росію? У Польщі та в Прибалтиці відповідь ясна: Росія поруч, і вона вважається ворогом. Журналістка німецького видання Die Welt поспілкувалася з шанованим естонським експертом у сфері безпеки Андресом Казекампом.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Инопрессу.

"Естонія, Латвія і Литва сьогодні дуже добре інтегровані в європейські структури безпеки. Вони є членами НАТО і ЄС. З 2017 року війська НАТО присутні в Прибалтиці. Однак конфлікт між США і Росією в Сирії може посилитися швидко і несподівано. Тоді Росія могла б атакувати там, де у неї є явні військові переваги. Попри те, що сили західних союзників явно перевершують сили Росії, це не можна сказати про регіон Балтійського моря. Якщо Росія захоче подальшої конфронтації, це могло б статися в прибережних державах Балтійського моря", - заявив експерт в інтерв'ю німецькому виданню.

Говорячи про роль Трампа в НАТО, Казекамп зауважив, що до сьогоднішнього дня Трамп уникав відкритої критики на адресу Путіна. "Це небезпечно, - вважає експерт. - Якщо в Росії не будуть вірити в те, що Трамп повністю підтримує домовленості НАТО, там може виникнути спроба піддати НАТО випробуванню".

На питання про те, як країни Прибалтики оцінюють політику Німеччини щодо Росії, співрозмовник видання відповів: "Німецька політика суперечлива. З одного боку, вражає те, як Ангелі Меркель вдалося згуртувати країни ЄС у питанні санкцій і настільки довго і сильно підтримувати цю одностайність у Європі. (...) в Україні Німеччина також зробила дуже багато для того, щоб демократія там вижила, попри російську агресію. (...) В інших сферах, здається, переважують комерційні інтереси. Одним з найяскравіших прикладів є тут газопровід "Північний потік-2". Я впевнений, що уряд Німеччини дуже добре знає, що цей проект пов'язаний із політичною безпекою, і таким його бачить і Москва. Для Москви відрив України від європейської газотранспортної системи є однією з найголовніших цілей. Однак багато політиків у Німеччині вдають, що газопровід є суто економічним проектом".

"Німеччина є для естонців великим прикладом в подоланні минулого. (...) Однак коли йдеться про сьогоднішні відносини з Росією, Німеччина часто радить балтійським країнам не прив'язуватися до минулого. Страхи естонців, латишів і литовців принижуютюся як фобія. Як можна просто так забути такі великі злочини проти людяності, які вчинив Радянський Союз?" - поскаржився експерт.

Чому повинні німці навчитися у жителів Прибалтики щодо Росії?

"Рішучості і самовладання. По-перше, наш досвід показує, що ті, хто править у Москві, поважають тільки того, хто може себе захистити, і зневажають того, хто слабкий. Зі слабких Москва знущається і використовує вразливі місця за першої-ліпшої можливості. ( ...) По-друге, потрібно вміти опановувати собою. Це добре вийшло в естонців, латишів і литовців, коли 30 років тому вони домоглися свободи. (...) Ті, хто правив у Москві, робили все, щоб розпалювати конфлікти і тим самим виправдати військову інтервенцію. Але Прибалтика зберегла ясний розум", - зазначив Казекамп на завершення.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063645
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору