EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1383  2

 Інститут модернізації змісту освіти не надав обґрунтувань середньої ціни підручника, - президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Афонін

Визначення середньої вартості виготовлення шкільних підручників для 5 класу нижче рентабельності поставило під загрозу виконання програми видання навчальної літератури за кошти державного бюджету до початку 2018-2019 навчального року.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням ZN.UA, про це на прес-конференції заявив президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

"Вартість видання - це фактор, який може дуже суттєво вплинути на те, що підручники не з'являться до 1 вересня. Якщо подивитись минулорічний бюджетний паспорт, то середня вартість підручника була визначена 35 грн. Нинішнього року середня вартість підручника для 5 класу обсягом 260-280 сторінок - 30 гривень. Це фактично вартість паперу, друку, картону - без гонорарів авторам і нижче рентабельності. Видавництва змушені друкувати їх у збиток, або ж скорочувати кількість сторінок й зменшувати інтелектуальну складову", - зазначив Олександр Афонін.

Він уточнив, що середню вартість виготовлення підручників визначили в Інституті модернізації змісту освіти, а затвердили у Міністерстві фінансів. Проте видавцям розрахунків на надали.

"Інститут модернізації змісту освіти не показав жодного обґрунтування середньої ціни підручника. Така непрофесійність, непублічність і непрозорість процедур може призвести до втрати Україною виробничої бази для підготовки та виготовлення навчальної літератури. Тому ми звертаємося до міністра освіти і науки Лілії Гриневич з проханнями терміново відрегулювати економічні відносини між Інститутом модернізації змісту освіти та видавництвами", - заявив президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів.

Як повідомляв Цензор.НЕТ, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що до 1 вересня всі підручники для перших класів мають бути в школах. За її словами, першими надрукують підручники для 5-х класів, потім - для 1-х класів. Надрукувати підручники для 10-х класів планується не пізніше жовтня 2018 року.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063652
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору