EN|RU|UK
 Політика України
  4932  21

 Члена Громадської ради доброчесності Маселка хочуть позбавити права займатися адвокатською діяльністю за пост у Facebook

Сьогодні, 27 квітня, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Львівської області розгляне скаргу Дарії Козій на члена Громадської ради доброчесності (ГРД) Романа Маселка щодо його поведінки в мережі інтернет.

Про це йдеться в повідомленні на сайті ГРД, передає Цензор.НЕТ.

"Влада вже давно вибрала свою тактику гри у переслідування, а тому під іменем псевдо-активістів намагається дискредитувати громадських активістів в очах суспільства, які борються з корупцією. Винятком не став і член Громадської ради доброчесності, Голова Ради громадського контролю НАБУ та адвокат Роман Маселко. Дарія Козій, відома також як засновниця фейкової ГО "Реанімаційний пакет реформ", подала скаргу на Маселка через пост у Фейсбуці, звинувативши його у вчиненні дисциплінарного проступку. У цьому пості Роман Маселко висловив своє бачення судового процесу у справі щодо нібито незаконності обрання його до Ради громадського контролю НАБУ. А процес справді був унікальним. Рішення у цій справі винесено суддею Русланом Арсірієм одразу ж після обшуків НАБУ в Окружному адміністративному суді м.Києва та вдома у голови цього суду - Павла Вовка. Відомий суддя Богдан Санін тоді заявив, що саме Маселко причетний до організації цього обшуку. Нагадаємо, що ці події стали ключовими аргументами, які підтвердили висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність Павла Вовка критеріям доброчесності. У підсумку, він припинив свою участь у конкурсі на посаду судді Верховного Суду. Тому висновки Романа, що це рішення пов’язане з обшуками в суді та пана Вовка є цілком логічні", - йдеться в заяві.

"Ще один важливий нюанс - рішення суду щодо Романа Маселка оприлюднено у день нових виборів до Ради громадського контролю НАБУ, про що було гучно заявлено на сайті Окружного адміністративного суду м.Києва. Мабуть, таким чином  планувалося вплинути на результат цих виборів. Окрім того, цим рішенням фактично визнано незаконними вибори громадських рад шляхом інтернет-голосування і поставлено під сумнів призначення всіх детективів НАБУ, а отже, усі розслідування НАБУ. Цікавими є й судді, які розглядали справу. У першій інстанції рішення виносив суддя Руслан Арсірій, а в апеляції головуючим був Костянтин Бабенко. І щодо Арсірія, і щодо Бабенка "Автомайдан", членом якого є Роман, робив розслідування. Навряд чи вони були об’єктивні стосовно Романа. До слова, судову справу проти Романа Маселка ініціював Шахін Алієв, партнер Олексія Шевчука, який захищав сумнозвісного суддю Артура Ємельянова, не менш відомого Бориса Розенблата й системно у соціальних мережах виступає з випадами проти Романа. Він же брав участь у виборах до Ради громадського контролю НАБУ, але програв їх. Журналісти вже розповідали про цю ситуацію та роль Олексія Шевчука", - додали в ГРД.

"Усе це було описано в пості Романа. І писав він його не як адвокат, а як безпосередній учасник справи. На думку ж Козій, повідомлення, яке поширив Роман Маселко, "містить викривлену інформацію, яка паплюжить та підриває престиж професійної діяльності адвокатури". Крім цього, на її думку, Роман Маселко періодично зловживає своїм службовим становищем та здійснює тиск на правосуддя, а також вдається до неприпустимих методів захисту своїх прав та інтересів через пости у Facebook. А тому радить Дисциплінарній палаті Комісії розглянути її звернення та позбавити Романа Маселка права займатися адвокатською діяльністю та виключити із Єдиного реєстру адвокатів. У разі втрати адвокатського свідоцтва буде поставлено під сумнів членство Романа Маселка в Громадській раді доброчесності. Також він не зможе захищати в судах постраждалих на Майдані", - зазначили в ГРД.

"Громадська рада доброчесності переконана, що дисциплінарна справа проти Маселка була ініційована через його антикорупційну діяльність та зусилля, спрямовані на реальне очищення судової влади від негідних суддів", - резюмували в ГРД.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063656
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору