EN|RU|UK
 Політика України
  4044  16

 Це терористичний акт і відкритий шантаж усього світу, - Семерак про намір найманців РФ затопити радіоактивну шахту "Юнком" на окупованому Донбасі

За словами Семерака, затоплення шахти "Юнком" створює загрозу для проникнення радіонуклідів у приповерхневі води.

Заяви найманців РФ із терористичної "ДНР" про відключення процесу відкачування води на вугледобувній шахті "Юнком" у Донецькій області призведуть до поширення радіонуклідів, і тому є шантажем не тільки України, а й усього світу. Про це в коментарі УНІАН заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, передає Цензор.НЕТ.

"Я вважаю заяву донецьких терористів про припинення відкачки води в шахті "Юнком" відкритим шантажем, шантажем світу, оскільки негативний ефект буде відчувати не тільки Україна, але і весь чорноморський регіон", - сказав він.

За словами Семерака, на сьогодні Мінекології приділяє особливу увагу проблемі затоплення шахти "Юнком", оскільки та вода, яка не буде відкачуватися (з вини терористів), може винести з шахти продукти підземного ядерного вибуху, який був проведений в 1979 році.

"Це заява здійснити терористичний акт. Затоплення шахти "Юнком" створює загрозу для проникнення продуктів ядерного вибуху 1979 року в приповерхневі водні об'єкти. Ці продукти будуть мігрувати. Ніхто не може оцінити масштаб, але це буде суттєва небезпека для життя людей", - вважає Семерак.

Напередодні стало відомо, що найманці РФ почнуть процес затоплення шахти "Юнком" під окупованим Єнакієвим, де був підірваний ядерний снаряд.

Доктор технічних наук, головний науковий співробітник Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного розвитку Євген Яковлєв в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявив, що затоплення шахти "Юнком" без спільного узгодження методики, режиму затоплення і глибин затоплення може призвести до того, що з часом "радіоактивна вода може почати міграцію наверх". За його словами, виміри під шахтою проводилися в 2004 році перед її закриттям. Тоді під камерою шахти в одному місці радіаційний фон був вище на 30% - ймовірно, по тріщині вже почала фільтруватися вода.

Нагадаємо, шахту "Юнком", яка існує з 1911 року, вважали однією з найнебезпечніших у Радянському Союзі через часті викиди метану та вугільного пилу. За 20 років, з 1959 по 1979, відбулися 235 таких викидів, 28 з яких призвели до загибелі гірників. Тому радянські вчені разом з тодішнім міністерством вугільної промисловості вирішили побороти раптові викиди газу ядерним вибухом. Це повинно було знизити напругу в гірському масиві і таким чином підвищити безпеку відпрацювання вугільних пластів. Жителів Юнокомунарівська (а нині - Бунге), де розташована шахта, тоді попередили про підривну роботи і на один день вивезли з міста. Втім, ядерний вибух істотно не допоміг зменшити частоту викидів газу, але на місці вибуху утворилася небезпечна радіоактивна капсула - об'єкт "Кліваж". Такий "ядерний експеримент" був як мінімум не логічним. Адже ядерний вибух - це дуже дорого і дуже небезпечно. Простіше було б просто ліквідувати небезпечну шахту, бо окупити "ядерні" витрати на неї неможливо. Тому ЗМІ припускають, що це було, швидше за все, військове ядерне випробування, замасковане під експеримент. На думку, ЗМІ, це припущення може підтверджувати і те, що всю документацію щодо того ядерного вибуху вивезли до Москви - в повній секретності. У 2002 році шахту "Юнком" закрили остаточно через нерентабельність. Але щоб радіоактивні речовини з капсули не потрапили в ґрунт, було вирішено постійно відкачувати з шахти підземні води. Станом на 2008 вартість таких робіт становила 350 млн гривень на рік. Ці гроші йшли з державного бюджету країни.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063704
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору