EN|RU|UK
 Політика України
  29070  99
Матеріали за темою:

 Україна і США вийшли на новий рівень співпраці у військово-технічній сфері, - посол Чалий

Розвиток взаємодії між Україною та США в сфері військової допомоги і безпеки перейшов на "принципово новий" рівень співпраці.

Про це заявив посол України в США Валерій Чалий, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"У військово-технічній сфері маємо принципово новий рівень співпраці. Ми отримуємо вже досить довго потужні снайперські системи. Наступний етап нашої взаємодії й допомоги – це безпека морського простору й повітря", - зауважив Чалий. 

У  зв'язку з цим він поінформував, що останнім часом були проведені зустрічі з керівниками всіх видів військ і берегової охорони США.

"Нам є багато, про що говорити. Особливу вагу мають зустрічі й консультації між Пентагоном і нашим Міністерством оборони", - підкреслив Чалий.

Він наголосив, що нинішні темпи двосторонньої співпраці є набагато вищими, ніж 2015 року.

"Так, ми отримували безпілотники, протимінометні, протибатарейні радари, засоби захищеної комунікації, за що дуже вдячні. Проте, навіть за наявності політичної волі, ми досить довго очікували на фактичне направлення військової техніки і озброєнь",- зазначив він. Зараз, за словами Чалого, це питання вирішене, й до того ж, оформлення експортних дозволів у США відбувається значно швидше.

Чалий також звернув увагу, що в проекті США на 2019 рік закладено збільшений кошторис на програми допомоги у сфері безпеки та оборони для України.

"Це потужний сигнал, що Сполучені Штати стоять поруч із Україною, продовжуватимуть тренування наших Збройних сил, забезпечувати їх відповідним обладнанням, зокрема летальною оборонною зброєю", - зауважив дипломат. 

Посол також висловив переконання, що американська сторона також "багато в чому виграє" від такого співробітництва. "Програми тренування є взаємовигідними, відбувається ознайомлення Національної гвардії США з досвідом гібридної війни. І на майбутнє це закладає добрі підвалини для нашого стратегічного партнерства", - розповів посол України в США.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063851
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору