EN|RU|UK
 Політика України
  7857  33

 Філарет закликав світову спільноту не допустити утисків прав віруючих УПЦ КП на окупованій частині Донбасу

Патріарх Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет звернувся до міжнародного співтовариства у зв'язку з утиском парафій УПЦ КП на окупованих територіях Донбасу.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт УПЦ КП.

"Священикам Київського Патріархату в ОРДЛО було повідомлено представником "влади", що протягом одного місяця релігійні громади мають бути "зареєстровані за законом республіки". У разі, якщо протягом цього терміну "реєстрація" не відбудеться – релігійні громади будуть позбавлені прав на землю та майно, зокрема храми, їхня діяльність буде заборонена, а священики будуть "вислані з території республіки".

Так звані Донецька та Луганська "народні республіки" не є державами і не визнані як держави жодною країною–членом ООН. Вимога до релігійних організацій, які діють на території ОРДЛО, "реєструватися за республіканським законодавством" є неприйнятною і не може бути виконана, адже це означатиме порушення законодавства України.

У зв’язку з реальною загрозою істотного погіршення становища релігійних організацій на території ОРДЛО, зокрема становища релігійних громад УПЦ Київського Патріархату, звертаюся до країн-учасниць "Мінського процесу" та до міжнародної спільноти із закликом вжити невідкладних заходів із метою не допустити ще більшого порушення принципів релігійної свободи в цьому регіоні.

Зокрема звертаюся до Російської Федерації, яка де-факто контролює вказані райони, а також до Московського Патріархату, який має в цих районах істотне представництво і вплив, зупинити провокаційні дії "влади де-факто" в ОРДЛО".

.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063925
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору