EN|RU|UK
 Події
  9860  42

 За сприяння чиновників Мінсоцполітики на рахунках найнятих "експертів" осіло понад 50 млн грн із кредиту, наданого Україні МБРР, - ГПУ

Печерський райсуд Києва 20 квітня розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ першого слідчого відділу управління із розслідування злочинів, скоєних злочинними організаціями, Генпрокуратури про арешт майна.

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на ухвалу суду, опубліковану в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Слідчий клопотав про арешт рахунків у ПАТ "АБ" "Радабанк". Суд погодився.

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Управлінням з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017000000003203 від 06.10.2017, за фактом вчинення неправомірних дій службовими особами Міністерства соціальної політики України та ПП "Ай Ті Ленд", які вчинили заволодіння грошовими коштами в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, під час виконання умов договору № QCBS - 3.4 від 08.08.2016 на консультаційні послуги, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України.

Як вказує слідчий у своєму клопотанні, 09.07.2014 між Україною (в особі Міністерства фінансів) та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР або Світовий банк) укладено угоду № 8404-UA про позику в сумі 300 000 000 доларів США, з метою реалізації Проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України". Впровадження Проекту здійснюється через Міністерство соціальної політики України. Його метою є покращення результатів діяльності системи соціальної допомоги та соціальних послуг України для малозабезпечених сімей.

Впровадження проекту здійснюється через Мінсоцполітики.

Станом на 01.11.2017 Міністерством соціальної політики України використано понад 100 млн грн коштів позики, з яких понад 50 млн грн витрачено на оплату консультаційних послуг, що надавались на договірній основі суб'єктами господарської діяльності - юридичними особами та фізичними особами - підприємцями.

"На консультантів покладено виконання завдань, які можуть виконуватись працівниками уповноважених державних органів та установ у межах бюджетних асигнувань, що виділяються на їх утримання. Консультанти не несуть витрат, пов'язаних із наданням послуг, окрім затрат робочого часу оскільки договором передбачене забезпечення необхідними ресурсами (приміщеннями, меблями, технікою) з боку замовника - Міністерства соціальної політики України. З огляду на це вартість консультаційних послуг жодним чином не обґрунтована та багаторазово завищена. Фактично результати таких робіт ніким не використовуються", - вказується в обґрунтуванні.

"Також встановлено, що основні питання використання коштів позики Світового банку для реалізації Проекту покладено на "Групу управління Проектом" (ГУП), створену Міністерством соціальної політики України із числа фізичних осіб-підприємців - виконавців консультаційних послуг на підставі прямих договорів вз Міністерством соціальної політики України", - повідомляють прокурори. У ГУП входили приватний підприємець (ФОП) і 6 компаній (ТОВ), а в 2017 році до них додалися ще один ФОП і 4 ТОВ. Сумарно зазначеними особами на підставі консультаційних договорів отримано близько 20 млн грн.

На виконання вказаної Угоди, № 8404-UA між консорціумом у складі учасників ПП "Ай Ті Ленд", ГО "Спілка Самаритян України Київське об'єднання" та інших, та Міністерством соціальної політики України укладено Договір про надання консультативних послуг із питань реформування інтернатної системи № QCBS-3.4 від 08.08.2016 на загальну суму 2 578 900 доларів США.

Для виконання умов Договору про надання консультативних послуг № QCBS-3.4 від 08.08.2016, ПП "Ай Ті Ленд" залучив та уклав Договори про надання послуг із Експертами та Неключовими експертами - фізичними особами-підприємцями.

Упродовж 2016-2017 Міністерством соціальної політики України на виконання Договору про надання консультативних послуг № QCBS-3.4 від 08.08.2016 перераховано на рахунок ПП "Ай Ті Ленд" понад 23 млн грн, які останнім, в подальшому, перераховано на рахунки фізичних осіб-підприємців (експертів та неключових експертів). Результати консультаційних послуг передано замовнику у формі звітів із питань соціального захисту. Зміст даних звітів переважно складається з відомостей, якими володіють відповідні державні органи та дає підстави вважати, що результати консультаційних послуг є компіляцією інформаційних джерел відповідних державних установ та органів. Таким чином за державні кошти здійснюється закупівля інформаційно-консультаційних матеріалів, складених на основі даних, які фактично перебувають у власності держави", - йдеться в матеріалах слідства.

До протиправної діяльності ПП "Ай Ті Ленд", зокрема прикриття фактичного невиконання договірних зобов'язаннь та імітації здійснення діяльності з реалізації проекту реформування соціальної сфери, причетні працівники Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), розташованого за адресою: м. Київ, просп. Комарова, 7. В  приміщенні є документи, які стосуються фактичного стану реалізації Проекту та мають значення для встановлення обсягів та вартості фактично виконаних послуг ПП "Ай Ті Ленд".

Отримані кошти акумулюються на поточних і депозитних рахунках ТОВ "Ай Ті Ленд", після чого розподіляються через мережу рахунків фіктивних суб'єктів господарської діяльності, що входять до складу "конвертаційного центру". За даними слідства, він складається з 20 компаній.

Встановлено, що одна з компаній - ТОВ "Сонк" (39282681) - для здійснення фінансово-господарської діяльності використовує поточний банківський рахунок, відкритий в ПАТ "АБ" "Радабанк" (МФО 306500, м . Дніпро, вул. Олександра Поля, б . 46).

"З метою конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільного позову), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, виникла необхідність у накладенні арешту на вказані у клопотанні рахунки", - йдеться в рішенні.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання і докази, задовольнив його частково. Зазначені рахунки були заарештовані, але інформацію про суму коштів на них - друга вимога ГПУ - суд витребувати відмовився, бо це не входить до компетенції слідчого судді.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063927
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору