EN|RU|UK
 Події, Київські новини
  9542  42
Матеріали за темою:

 Суддю апеляційного суду Київщини Коцюрбу відсторонили на два місяці від правосуддя за керування в нетверезому стані, - ВРП

Вища рада правосуддя (ВРП) 26 квітня 2018 року розглянула подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про тимчасове відсторонення судді апеляційного суду Київської області Олександра Коцюрби від правосуддя.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ВРП, Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя притягла Коцюрбу до дисциплінарної відповідальності й застосувала до нього дисциплінарні санкції.

Дисциплінарну справу щодо Олександра Коцюрби відкрито на підставі звернення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 29 грудня 2016 року - ВККСУ звернулася до ВРП для вирішення питання про відкриття дисциплінарної справи за фактом керування суддею транспортним засобом 23 березня та 30 травня 2016 року з порушенням Правил дорожнього руху. Підставою для такого звернення стали встановлені факти керування Коцюрбою транспортним засобом з ознаками алкогольного сп'яніння та відмова від проходження відповідно до встановленого законом порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.

Зокрема,  30 травня 2016 року стосовно Коцюрби було складено адміністративний протокол за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення за фактом вчинення дорожньо-транспортної пригоди під час керування Toyota Land Cruiser. Також зазначено, що Коцюрба визнав свою вину, сплатив штраф та повністю відшкодував збитки, завдані ним унаслідок вчинення ДТП. Відповідно до постанови Дарницького районного суду міста Києва від  7 вересня 2016 року, Коцюрба 30 травня 2016 року керував автомобілем з ознаками алкогольного сп’яніння, від проходження відповідно до встановленого законом порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння відмовився, чим порушив вимоги пунктів 2.5, 2.9 ("а") ПДР, тобто скоїв правопорушення, передбачене частиною першою статті 130 КУпАП.

Суддя апеляційного суду Київської області Коцюрба зазначеного рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя у встановлений законом термін не оскаржив.

ВРП ухвалила подання Першої Дисциплінарної палати задовольнити. Суддю усунули на два місяці від правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та направленням його до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань дотримання суддівської етики та стандартів поведінки і з подальшою кваліфікаційної оцінкою для підтвердження ним здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді. Крім того, доручено Національній школі суддів України забезпечити проходження Коцюрбою зазначеного курсу. 

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063930
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору