EN|RU|UK
 Події
  3109  6

 Представництво ЄС в Україні засудило порушення прав Узеіра Абдуллаєва і всіх кримських татар в окупованому Криму

Представництво ЄС в Україні засуджує будь-які порушення прав кримських татар, зокрема це стосується стану здоров'я Узеіра Абдуллаєва.

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на сторінку представництва у Facebook.

Там нагадують заяву високої представниці Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні від імені ЄС щодо Автономної Республіки Крим та міста Севастополь від 16 березня 2018 року. У ній, серед іншого, зазначено: "Грубо порушуються права кримських татар, зокрема через закриття їхніх засобів масової інформації, заборону діяльності їхнього представницького органу, Меджлісу, та переслідування їхніх лідерів і членів спільноти. Потрібно гарантувати кримським татарам, українцям та усім іншим етнічним і релігійним спільнотам півострова можливість підтримувати і розвивати свої культури, традиції, освіту й ідентичність".

Також Європейський Союз тоді закликав до повного дотримання міжнародних стандартів прав людини на півострові. "Потрібно всеосяжно розслідувати усі нерозкриті справи порушень прав людини, зокрема примусові зникнення, тортури і вбивства. Вкрай важливим залишається забезпечення повного, вільного і безперешкодного доступу міжнародних правозахисників до всієї території України, зокрема до Криму та Севастополя. ЄС нагадує про Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН №72/190 від 19 грудня 2017 року, закликаючи до її повного виконання, включно із зобов’язаннями Російської Федерації у рамках відповідного міжнародного гуманітарного права", - йдеться в пості.

Представництво ЄС в Україні засудило порушення прав Узеіра Абдуллаєва і всіх кримських татар в окупованому Криму 01

Нагадаємо, адвокат Микола Полозов звернувся до Громадської спостережної комісії окупованого РФ Криму і російського омбудсмена через критичний стан здоров'я Узеіра Абдуллаєва, який перебуває в СІЗО. Він, зокрема, зазначив: "Абдуллаєв Узеір наразі страждає на тромбофлебіт, ускладнення сепсису м'яких тканин і крові, що проникає до кістки. Можливості надання йому медичної допомоги в умовах ФКЗ СІЗО 1 УФСВП Росії в РК зводяться до паліативного застосування курсу антибіотиків широкого спектру дії, що не впливає позитивно на стан здоров'я Узеіра Абдуллаєва. ...Останніми днями стан здоров'я Узеіра Абдуллаєва різко погіршився. Він перебуває в критичному стані й підлягає негайній госпіталізації".

10 квітня так званий Верховний суд окупованого Криму продовжив арешт фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір": Теймуру Абдулаєву, Узеіру Абдулаєву, Айдеру Саледінову, Рустему Ісмаілову, Емілю Джемаденову.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064006
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору