EN|RU|UK
 Суспільство
  28822  204
Матеріали за темою:

 У нас з'явилися інші дати, які потрібно робити не вихідними, а святами, - Нищук про Першотравень

Міністр культури України Євген Нищук вважає. що вихідними і святковими днями потрібно робити дати, пов'язані з реальними героями сучасної українсько-російської війни.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він заявив в ефірі "5 каналу".

Одна з історій, яка ще нині залишилася. Сподіваюся, що ми переживаємо певний перехідний етап до ще декількох досить чутливих дат, які тривалий час добре пропрацьовувалися. З одного боку – не хочеться певну вікову категорію зачепити за живе, з іншого – не хочеться дати шанс ще більшої маніпуляції або провокації", – сказав міністр.

Нищук також наголосив: "Разом з тим Інститут національної пам'яті певний драфт календаря і відзначення дат подав. І це одна з дат, яка пішла до певного компромісу, як День праці, бо він вже давно не є відзначенням і парадом. Це є дата, коли, хто має город і присадибні ділянки, їдуть на городи, а велика кількість людей просто користається вихідним днем, аби поїхати зрештою відпочити на природу. Це правда, і досить давно. Наскільки це важливо зберегти? Я думаю, що рано чи пізно це зміниться. В якому сенсі? Ми живемо останні чотири роки і в нас з'явилося значно більше інших дат, які треба робити не просто вихідними, а датами реального вшанування і відзначення. Це дати реальних героїв, дати добровольців, дати загибелі під Іловайськом, Дня свободи, 14 жовтня Дня захисників вітчизни. Це ті нові дати, які увійшли з нашою історією, з нашим сьогоденням", – сказав Нищук.

На запитання ведучого, чи вдасться в українському суспільстві "перебити" радянські традиції відзначення "великої перемоги", Нищук заявив: "Ви бачите, як молодь ходить з маківками. Це канадська традиція. Але це і наші маки, які символізують краплинки крові наших славних козаків. Маківка вже перемогла (георгіївську стрічку. – Ред.). От її прийняли беззастережно. Так само, як прийняли День захисника Вітчизни, саме 14 жовтня на день козацтва і на день повстанських рухів. Всі забули про 23 лютого".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064098
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору