EN|RU|UK
 Політика України
  16705  58
Матеріали за темою:

 Вибори президента - важливий етап для України, тому Росія буде їм заважати, а Захід має підтримати, - екс-посол США в РФ Макфол

Вільні та справедливі вибори стануть важливим етапом демократичної консолідації України, тому Путін цього боїться і тому демократії Заходу мають їх підтримати.

Україна залишається на передовій у війні між путінізмом і демократією, пише Майкл Макфол, дослідник Стенфордського університету і колишній посол США в Росії в статті для видання The Washington Post, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки. 

"Провівши тиждень у Києві, я розумію чому Україна лякає Путіна. Ця слов'янська нація з певною спільною з Росією історичною та культурною спадщиною тепер будує демократію", - пише дослідник

Макфол описує, як він бачив суперечки українських парламентаріїв про плюси і мінуси законопроекту. "У Росії такого більше немає", - підкреслив він.

"Я також зустрічався з двома десятками лідерів неурядових організацій, що працюють над подоланням корупції та дезінформації. Українське громадянське суспільство залишається потужним, незалежним і є тією силою, яка може стримувати державу і впливати на державну політику. Свідчень такого в Росії також мало.

Я також чув, як українські політики скаржаться через те, що олігархи володіють телевізійними каналами. Однак, немає такого, щоб один олігарх або держава володіла всіма ЗМІ. Такої конкуренції ЗМІ і плюралізму більше не існує в Росії", - зазначає політик.

Макфол описує різні оцінки, які існують в Україні щодо реформ, які впроваджує президент Порошенко, а також за програмою МВФ, але найбільше його вразила сама наявність дискусії з важливих суспільних питань. "У Росії такого вже не відбувається", - зазначив Макфол.

"Ці лідери, партії і фракції готують свої аргументи для виборців на президентські вибори, заплановані на наступний рік, всього за кілька місяців після парламентських виборів. І ось що цікаво: ніхто не знає, хто виграє. Так мусять працювати демократії - і саме цього не було на виборах президента Росії минулого року.

Ця демократія на кордоні з Росією загрожує Путіну і його управлінській системі. Якщо демократія запрацює в українців, це стане натхненням і для росіян. Тому, Путін наполегливо руйнує цей крихкий демократичний проект через окупацію, економічний тиск і пропаганду", - зазначає Макфол.

Наступна основна битва в міжнародній війні ідей, на думку дослідника, відбудеться під час президентських виборів в Україні. Масштабніше, ніж у втручанні до виборів в США 2016 року, Кремль і його ставленики будуть підтримувати окремих кандидатів, розпалювати ворожнечу в українському суспільстві і сіяти сумніви щодо свободи і справедливості голосування. "Багато українців цього тижня мені сказали, що ці вибори є найбільш важливими і небезпечними за всю пострадянську історію України", - заявляє американський політик.

Щоб допомогти Україні провести мирні, законні, вільні і справедливі вибори, Макфол радить США і союзникам: 

  • фінансувати проекти, спрямовані проти дезінформації, ініціативи щодо прозорості виборів і спостереження за ними;
  • "Велика сімка", куди не входить Росія, має публічно і заздалегідь заявити про намір ввести санкції та інші засоби впливу, щоб покарати Росію за втручання у вибори в Україні;
  • західні лідери мають однозначно заявити, що вони не підтримують окремих кандидатів у виборах, а тільки процес;
  • західні демократії повинні почати формувати новий пакет економічної, військової та політичної допомоги, буде виділено відразу після виборів, для того, щоб підтримати нового демократично обраного президента. Період відразу після виборів стане часом втілення необхідних економічних реформ.

Вільні та справедливі вибори стануть важливим етапом демократичної консолідації України, переконаний Макфол. Тому Путін цього боїться і тому демократії Заходу мають їх підтримати.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064108
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору