EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2326  4

 Свобода слова зазнає загроз всюди у світі. ЄС захищатиме та розвиватиме її на всіх рівнях, - Могеріні

Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні заявила про актуальність загрози свободі слова та свободі преси у світі, закликає всі держави вжити заходів щодо захисту безпеки журналістів.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це йдеться в заяві Ф.Могеріні, опублікованій у зв'язку зі Всесвітнім днем ​​свободи преси, який відзначається 3 травня.

"Свобода слова і свобода преси зазнає загроз всюди у світі", - повідомила вона.

"Напади на ЗМІ та журналістів - це напади на демократію, на свободу кожного з нас. Ми вшановуємо всіх журналістів, які в Європі та світі втратили життя під час виконання своєї професії. Ми закликаємо всі держави засудити насильство, допущене стосовно журналістів, вжити заходів, щоб поліпшити безпеку журналістів, приділяючи особливу увагу жінкам-журналісткам і притягуючи до суду авторів і натхненників такого насильства", - наголосила високий представник ЄС із закордонних справ.

Вона нагадала, що Євросоюз "заснований на повазі цінностей демократії, прав людини та правової держави, а також на волі та плюралізмі ЗМІ, проголошених у Хартії основних прав ЄС". Свобода преси відіграє провідну роль в утвердженні здорового управління, прозорості та обов'язку нести відповідальність.

За її словами, незалежна журналістика потрібна, щоб вимагати звіту від держави і стежити за дотриманням демократичного процесу.

"Вільні, різноманітні та незалежні ЗМІ, і онлайн, і офлайн, є опорою плюралістичного та відкритого суспільства і несуть велику відповідальність за те, щоб гарантувати публіці перевірену та достовірну інформацію", - наголосила Ф.Могеріні.

Вона вказала на те, що повага свободи преси включена в усі програми розвитку і розділи політики ЄС.

"Ми систематично засуджуватимемо насильство стосовно журналістів, протидіятимемо і в двосторонніх контактах із третіми країнами, і в багатосторонніх та регіональних форматах будь-якому законодавству, регламентації або політичному тиску, які обмежують свободу слова, і вживатимемо конкретних заходів, щоб запобігти нападам на журналістів і блогерів та реагувати на такі, зокрема, надаючи термінову допомогу для гарантування безпеки правозахисників, що зазнають серйозних загроз, зокрема шляхом їх переселення", - пообіцяла Ф.Могеріні.

Вона підтвердила рішучість ЄС продовжувати захищати та розвивати свободу думок і слова як права, яке має забезпечуватися всюди на основі принципів рівності, недискримінації та загальності всім ЗМІ і в Євросоюзі, і за його межами.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064178
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору