EN|RU|UK
 За кордоном
  2614  11

 Парламент Британії затвердив "поправки Магнітського"

Палата громад парламенту Британії ухвалила в останньому читанні закон про санкції, внісши в нього свій варіант "закону Магнітського" і статтю про розкриття імен власників фірм в офшорах на британських заморських територіях. Все це покликане допомогти в боротьбі з корупціонерами з різних країн, зокрема Росії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС.

"Поправка Магнітського" в ухваленому в третьому читанні законі "Про санкції і боротьбу з відмиванням грошей" дозволить уряду Британії відмовляти у візах і в'їзді в країну особам, звинуваченим у грубих порушеннях прав людини і в корупції.

Першими "Акт Магнітського" шість років тому ухвалили Сполучені Штати, потім їх приклад наслідували Канада і кілька європейських країн. Закон названий на честь російського юриста Сергія Магнітського, який помер у слідчому ізоляторі.

Як стверджує його роботодавець Вільям Браудер, він був замучений у в'язниці після того, як розкрив схему розкрадання російськими чиновниками і поліцейськими 230 мільйонів доларів.

Першу частину свого "закону Магнітського" Британія прийняла рік тому у вигляді статті в законі "Про фінанси злочинного походження", яка дозволяє уряду заморожувати активи порушників прав людини і корупціонерів.

"Це дуже важливий момент і для Палати громад, і для прав людини, прихильність дотриманню яких Британія завжди демонструвала. Тепер ми з повним правом можемо сказати, що ми разом виступили на захист прав людини", - проголосив заступник міністра закордонних справ Алан Данкан, який у понеділок представляв у дебатах за законом про санкції сторону уряду.

І за "поправку Магнітського", і за закон про санкції в цілому голосували і правляча Консервативна партія, і опозиційна Лейбористська.

У питанні про розкриття бенефіціарів компаній, зареєстрованих у "податкових гаванях" у володіннях британської корони і заморських територіях сторонам у парламенті довелося піти на компроміс і обмежитися напівзаходами.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064206
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору