EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  1320  2

 Для США важливо впроваджувати програми підтримки і захисту, перш за все оборонного характеру, для України, - помічник Держсекретаря Мітчелл на зустрічі з Гройсманом

Україна була і залишається сильним і надійним партнером США в регіоні, тому на порядку денному взаємного співробітництва є чимало питань, вирішення яких має стратегічне значення для обох країн.

Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з помічником Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Уессом Мітчеллом. Це вже друга зустріч прем'єр-міністра Гройсмана і помічника Держсекретаря Мітчелла за останні кілька місяців, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

"Наша співпраця має стратегічне значення і дуже важлива для наших двосторонніх відносин, особливо в цей історичний час для України. У нас є багато питань порядку денного, які ми готові обговорити", - сказав Володимир Гройсман.

"Наша підтримка України дуже глибока, і вона не тільки на рівні гілок влади, а й народу США. Для нас важливо впроваджувати програми підтримки та захисту, передусім оборонного характеру, для України, - сказав у свою чергу Уесс Мітчелл. - Ми також дякуємо Вам як Главі Уряду за ваше лідерство в процесі впровадження реформ".

Під час перемовин сторони обговорили декілька важливих моментів, які стосуються співпраці з Міжнародним валютним фондом, протидії російській агресії – в тому числі на міжнародній арені, а також питань взаємної торгівлі, передусім у контексті обмежень на імпорт металопродукції до США.

Глава Уряду наголосив, що співпраця з міжнародними фінансовими організаціями дуже важлива для України, у тому числі з огляду на тягар боргів, взятих до 2014 року. "Питання фінансової стабільності – це важливий пріоритет, - сказав Володимир Гройсман. – І тут співпраця з МВФ – надважлива".

Він нагадав, що наразі з Фондом ведуться перемовини з двох питань – створення антикорупційного суду, яке перебуває на стадії ухвалення необхідного законодавства, та запровадження ринкової формули визначення ціни на газ для українських споживачів. У контексті цін на паливо, Прем’єр-міністр повідомив, що українська сторона має свій варіант рішення, і підтримка США в цьому питанні буде дуже на часі.

"Я розумію, як це непросто бути в такій ситуації, в якій є зараз Україна, - відповів Уесс Мітчелл. – Та наш пріоритет – аби Україна була стабільною та в безпеці. Моя пропозиція – вживайте всіх необхідних кроків, які у вашій компетенції, аби показати МВФ, що ваші наміри серйозні. Аналіз ситуації, аргументація рішень і їх реалізація має спрацювати".

У контексті торгових відносин, сторони домовилися продовжувати перемовини з огляду на стратегічне партнерство країн і формування взаємовигідної співпраці.

Глава Уряду також запросив Уесса Мітчелла взяти участь у запланованій на червень Другій конференції з питань реформ, яка відбудеться у Данії.

 

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064207
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору