EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство, Здоров'я
  23005  169

 Богомолець: МОЗ створює умови, за яких якісне лікування буде доступне небагатьом

Зміни, які проводить нинішнє керівництво Міністерства охорони здоров'я, є не медичною реформою, а її "жахливою імітацією".

Про це розповіла народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець в інтерв'ю виданню "Факти".

"Те, що зараз відбувається, - це не реформа охорони здоров'я, а її жахлива імітація, спрямована на економію бюджетних коштів за рахунок життя і здоров'я людей. Така позиція, як мені здається, влаштовує владу. Я однозначно виступаю за реформу - за введення обов'язкового медичного страхування і категорично проти планованого МОЗ введення платних послуг, які будуть доступні тільки тим, у кого є на це гроші. Саме я була автором першого реформаторського закону №2002 VIII, який впроваджує автономізацію медичних установ і запускає принцип "гроші йдуть за пацієнтом", тобто оплату за медичну послугу", - заявила Богомолець.

За її словами, другий закон мав дати справжній реформі друге крило і пояснити, хто ж за цю медпослугу платить - держава, страхова компанія чи сам пацієнт.

"На жаль, через керівництво Міністерства охорони здоров'я були пролобійовані інтереси приватних страхових компаній, оскільки запропонований Міністерством охорони здоров'я проект закону дозволив зняти відповідальність із держави і перекласти оплату на плечі людей. У результаті ті, у кого немає грошей на співоплату або оплату медпослуг, помиратимуть удома", - підкреслила політик.

Вона також заявила, що в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун "цілком свідомо" затвердила витрати на медицину в бюджеті на 2018 рік у розмірі 3,5 відсотка від ВВП.

"Вона чітко розуміла, що як мінімум половину населення України її підпис залишив без медичної допомоги. У результаті гроші "підуть" тільки за невеликим відсотком пацієнтів - за 27% онкохворих і за 30% пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями - інфарктами й інсультами. Решті доведеться лікуватися за свій рахунок або вмирати. Хоча і я, і Комітет ВР з питань охорони здоров'я наполягали на мінімум п'яти відсотках, а реально необхідно витрачати на медицину не менше семи відсотків ВВП", - зазначила голова профільного комітету.

На думку народного депутата, до не менш трагічних наслідків призведе бездарна кадрова політика МОЗ.

"Тільки грамотні лікарі можуть рятувати життя людей. Але через позицію в.о. міністра в Україні найнижча у світі зарплата у медиків, яка становить близько 100 євро. У результаті лікарі масово виїжджають за кордон. За даними медичних профспілок, за останні роки емігрували близько 66 тисяч медиків, а в найближчі кілька років нашу країну можуть покинути ще 50 тисяч медпрацівників. Румунія, Польща, Естонія та Литва з радістю пропонують нашим фахівцям зарплату від 800 євро. Якщо лікар не отримуватиме хоча б еквівалент 400-500 євро, через декілька років нас взагалі нікому буде лікувати", - поскаржилася парламентарій.

Крім того, вона розповіла про масштабну піар-кампанію керівництва МОЗ за підтримку реформи охорони здоров'я.

"Нинішнє керівництво МОЗ створює такі умови, за яких своєчасне і якісне лікування буде доступне лише небагатьом. І сумно те, що відбувається це в дусі тоталітарних держав - під повний "одобрямс" масштабної і добре забезпеченої пропаганди з усуненням інакомислячих. На Супрун працює велика команда добре оплачуваних піарників. Піар - це єдине, що Міністерство охорони здоров'я справді робить високопрофесійно, але люди все одно бачать правду", - зазначила Ольга Богомолець.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064365
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору