EN|RU|UK
 За кордоном
  3358  15

 Раунд переговорів "5+2" щодо Придністров'я відбудеться найближчим часом у Римі, - голова ОБСЄ

Черговий раунд переговорів щодо придністровського врегулювання у форматі "5+2" відбудеться найближчим часом у Римі, заявив нинішній голова ОБСЄ Анджеліно Альфано (Angelino Alfano).

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

У міністерстві закордонних справ і європейської інтеграції Молдови повідомили, що заява А.Альфано прозвучала на засіданні ОБСЄ у Відні, де обговорювався хід переговорного процесу щодо врегулювання придністровського конфлікту.

Співрозмовник агентства сказав, що постійний представник Молдови при ОБСЄ Віктор Осипов повідомив на засіданні подробиці протокольного рішення від 24 квітня, що стосується введення номерних нейтральних знаків для придністровських автомобілів із метою допуску їх до міжнародного руху.

В. Осипов зазначив, що "це право фізичним і юридичним особам із придністровського регіону було гарантоване і досі, але лише для тих, хто законно зареєстрував транспорт у Молдові".

"Але адміністрація Тирасполя чинила штучні перепони в цьому процесі. Тому молдовська влада запропонувала компромісний механізм, щоб усі мешканці лівобережжя Дністра мали можливість виїжджати за кордон за допомогою нейтральних номерних знаків", - сказав він.

Молдовський дипломат вважає, що позитивна динаміка переговорного процесу останнього часу має привести до його основної мети - політичного врегулювання придністровського конфлікту на основі дотримання суверенітету, незалежності і територіальної цілісності Молдови в межах, визнаних на міжнародному рівні, з наданням придністровському регіону особливого статусу.

Делегації ЄС і США вітали протокольне рішення про допуск транспортних засобів із Придністров'я до міжнародного дорожнього руху.

Представник МЗС сказав, що постійне представництво України при ОБСЄ також розцінило це рішення як крок до поліпшення життя всього населення Молдови, зокрема придністровського регіону.

"При цьому вона висловила сподівання, що на майбутньому засіданні "5+2" розглянуть не тільки соціальні й економічні, а й ключові політичні питання, які необхідні для перетворення нинішньої миротворчої місії в громадянську місію, і для завершення виведення російських збройних сил із території Молдови", - сказав співрозмовник агентства.

Він повідомив, що на підтримку рішення виступила і делегація РФ, яка запропонувала розробити механізм реалізації домовленостей, досягнутих у форматі "5+2".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064540
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору