EN|RU|UK
 Суспільство
  7267  33
Матеріали за темою:

 "У переліку суддів на безстрокове призначення - судді Майдану, з непідтвердженими статками і брехнею в деклараціях", - Маселко

7 травня Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендуватиме призначити безстроково 96 суддів. Однак, серед них є ті, хто отримав обґрунтовані негативні висновки Громадської Ради Доброчесності.

Про це Цензор.НЕТ розповів Роман Маселко, член Громадської Ради Доброчесності.

7 травня має відбутися засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів, де буде рекомендовано до призначення безстроково 96 суддів. Всі ці судді пройшли співбесіди, які почалися 23 березня, і ВККС визнала їх компетентними і добропорядними.

Однак, серед суддів, рекомендованих до призначення, є ті, які отримали негативні висновки Громадської Ради Доброчесності.

"Зокрема, це Інна Белоконна, екс-дружина Андрія Портнова, яка має 3 великі квартири, будинок під Києвом й елітну машину, яка зареєстрована, ймовірно, на якусь її знайому. Це суддя Майдану Наталя Марфіна з Дніпровського суду, яку просто посеред засідання викликав інший суддя, і після розмови вона різко змінила свою позицію у справі. І це не єдине зауваження щодо неї. Інший суддя Майдану - Анзор Саадулаєв, який позбавляв активістів водійських прав за поїздку в Межигір'я. Вікторія Кицюк, яка рік тому потрапила в скандал із поліцією. Олеся Артоуз, яка в деклараціях некоректно вказала родинні зв'язки, "забувши" вказати родича з корупційним минулим", - називає конкретні прізвища і претензії Роман Маселко.

Раніше Громадська рада доброчесності вийшла з процесу і заявила, що це оцінювання є фейковим і протягуванням нечесних суддів і суддів Майдану. Тому проведення співбесід відбувалося без участі громадськості.

"Оцінювання цих суддів відбувалося без участі громадськості. Не було можливості оцінити поставлені їм запитання. Зрештою, те, що проблем не було виявлено в процесі кваліфікаційної оцінки, не означає, що їх не було б виявлено, якби "незручні" питання суддям ставили представники громадськості", - зазначає Маселко.

Активіст заявляє, що призначення цих суддів суперечить самій суті судової реформи, яка має привести до очищення й оновлення судової системи.

"Ми попереджали, що це оцінювання - фейк і окозамилювання. Звільнили тільки одного Саніна. Може, ще звільнять когось одіозного. Зрештою відсіють 1-3% і скажуть, що це успішна судова реформа. Але має бути повне оновлення і перезавантаження системи. Тому 7 травня очікуємо підтвердження негативних прогнозів, які давав ГРД, виходячи з процесу оцінювання", - робить висновок Маселко.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064546
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору