EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  16634  118

 Згідно із законодавством пам'ятник Ватутіну має залишитися, але це точно не та фігура, яку ми зобов’язані уславлювати, - В'ятрович

Глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що пам'ятник Ватутіну в центрі Києва, який розташований безпосередньо на могилі, згідно із законодавством, має там залишатися.

Про це він заявив в інтерв'ю Радіо Свобода, інформує Цензор.НЕТ.

"Але як людина, яка знає історію України, яка знає історію Другої світової війни, я не впевнений, що Ватутін – це та фігура, яку ми маємо вшановувати", - зазначив він.

За словами В'ятровича, Ватутін є людиною, яка відповідальна за смерть дуже багатьох червоноармійців. "Ці смерті були спричинені тільки бажанням Ватутіна взяти Київ як подарунок до чергової річниці Жовтневої революції вождю Йосипу Сталіну", - зазначив він, додавши при цьому, що "це точно не та фігура, яку ми зобов’язані уславлювати, на прикладах якої ми маємо виховувати майбутні покоління".

"Крім того, Ватутін - це той діяч комуністичного режиму, який по суті загинув унаслідок того, що потрапив у засідку УПА", - уточнив В'ятрович.

Він висловив бажання, щоб в Україні не було топонімів, пов'язаних із діяльністю воєначальників Другої світової війни, оскільки "більшість із них - це люди, які заслуговують лише на пам’ять про те, як вони вбивали інших, як вони посилали на смерть інших".

В'ятрович наголосив, що закон про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів містить виняток щодо тих людей, які брали участь у Другій світовій війні, брали участь у вигнанні нацистів із території України.

"Ситуація складна. Ми мусимо розуміти, що частина з цих людей, які воювали в Червоній армії, справді віддала своє життя за те, аби вигнати з території України нацистів. Ми маємо про це пам’ятати. Але водночас вони не принесли свободу на українську територію. Одночасно вони на своїх плечах принесли інший тоталітарний режим, який відразу після свого утвердження знову повторив це коло репресій, які булие ще в 1930-ті роки", - підсумував В'ятрович.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064659
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору