EN|RU|UK
 Суспільство
  8833  33

 МОН планує забезпечити студентів установ профосвіти безоплатними гуртожитками. Норма житлової площі на людину - 6 кв.м

Міністерство освіти і науки України розробило проект постанови КМУ "Про затвердження Порядку забезпечення гуртожитками осіб, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічного) освіти" і пропонує його для громадського обговорення.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомили в Міносвіти.

"Проект передбачає безоплатне надання місць у гуртожитках іногороднім студентам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, не тільки на період навчання, але і під час вступу", - йдеться в повідомленні МОН.

У документі зазначається певна процедура поселення до гуртожитку і виселення з нього, а також правила проживання. Крім того, за наявності вільних місць керівництво професійної (професійно-технічної) установи за погодженням з профспілкою може на договірній основі поселити до гуртожитку працівників навчального закладу, які не мають іншого житла. У договорі визначатиметься оплата за надання житлової площі та житлово-комунальних послуг.

Також менше, ніж на один рік на вільні місця в гуртожитку на платних умовах за договором можуть розраховувати й інші особи.

Зазначається, що документ встановлює мінімальну норму житлової площі на одну людину не менше 6 кв. м.

"Керівництво навчального закладу і працівники гуртожитку повинні забезпечити в гуртожитку необхідні умови для проживання, самостійної роботи, відпочинку, побуту, фізичної культури, виховної роботи, зокрема розумне пристосування для проживання осіб з інвалідністю", - підкреслили в міністерстві.

Разом з тим, особи, що проживають у гуртожитку, мають право брати участь у вирішенні питань, пов'язаних із поліпшенням житлово-побутових умов, вимагати своєчасного ремонту або заміни обладнання, що стало непридатним для використання.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064688
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору