EN|RU|UK
 Суспільство
  20672  115

 Менше половини переселенців з Донбасу мають постійну роботу, середньомісячний дохід на одну людину становить 2239 гривень, - звіт МОМ

Рівень соціальної захищеності переселенців в Україні після чотирьох років конфлікту залишається вкрай низьким.

Про це повідомляється в представленому в Києві звіті Міжнародної організації з міграції (МОМ), інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

Найголовнішими проблемами внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні залишаються питання працевлаштування та доступ до житла. Станом на березень поточного року лише 48 відсотків ВПО мали постійну роботу. Переважна більшість опитаних (80 відсотків) зазначила, що зіткнулися з труднощами під час пошуку роботи. З них найчастіше згадуваними стали відсутність вакансій, незручний робочий графік та низька заробітна плата.

Як наголошується далі у звіті МОМ, добробут ВПО у березні дещо погіршився. На це вказує зниження середньомісячного доходу на одного члена родини. Середній такий дохід зараз становить 2239 гривень, що на 207 гривень менше, ніж було наприкінці минулого року. Ці дані, за словами аналітиків МОМ, свідчать про загальну економічну незахищеність родин ВПО, оскільки такий середньомісячний дохід значно нижчий, ніж загалом серед домогосподарств України, а також нижчий за встановлений Міністерством соціальної політики фактичний прожитковий мінімум.

Найбільшою проблемою ВПО є житлові умови, про це повідомив кожний п'ятий опитаний переселенець. Серед інших найвагоміших проблем залишаються оплата оренди житла та оплата комунальних послуг. Більшість ВПО досі проживають в орендованих помешканнях. Так, 47 відсотків орендують квартири, 9 відсотків - будинки та 5 відсотків - кімнати.

Експерти МОМ зауважили, що частка ВПО, котрі повідомили про успішну інтеграцію в нову громаду, значно зменшилася порівняно з попередніми періодами. У грудні цей показник становив 65 відсотків, у березні - лише 38 відсотків. Найменш інтегрованими себе почувають ті, хто перемістився в підконтрольну уряду частину Донецької та Луганської областей.

Згідно з результатами дослідження, лише 25 відсотків ВПО повідомили, що після закінчення конфлікту повернуться додому. 51 відсоток ВПО повідомили, що відвідували зону конфлікту після переміщення. Серед основних причин вони називали утримання майна та відвідування родичів.

Серед тих переселенців, хто повернувся на окуповані території, 64 відсотки заявили, що причиною їхнього повернення стало володіння майном та житлом, за яке не треба сплачувати оренду. Середній вік тих, хто повернувся, становить 49,6 років. Серед тих, хто повернувся на окуповані території, економічно неактивне населення становить 67 відсотків, а пенсіонери - 57 відсотків.

Зазначимо, що Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансування ЄС протягом останніх двох років регулярно проводить моніторинг стану ВПО в Україні. Під час підготовки чергового звіту експерти МОМ протягом лютого 2018 року опитали близько 7500 осіб у 24 областях України. Основними методами збору інформації стали особисті інтерв'ю на підконтрольних уряду України територіях (3673 особи) і телефонні інтерв'ю з ВПО, що повернулися на непідконтрольні Києву території Донбасу (4013 осіб). Оскільки під час підготовки звіту в лютому мобільний зв'язок із непідконтрольним Києву Донбасом був втрачений, в опитуванні взяла участь значно менша кількість людей, ніж раніше.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064750
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору