EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  17240  120
Матеріали за темою:

 Під час оформлення субсидій будуть враховувати сімейний стан, а не місце реєстрації: тепер необхідно декларувати доходи всіх членів сім'ї, - Кабмін

Оформлюючи субсидії, українцям потрібно буде декларувати доходи всіх членів сім'ї (подружжя та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

Про це йдеться в роз'ясненні Мінсоцполітики, опублікованому на урядовому сайті teplo.gov.ua, передає Цензор.НЕТ.

"Є чимало сімей, в яких чоловік прописаний за однією адресою, дружина і діти за іншою. Чоловік працює, дружина, скажімо, у декретній відпустці або взагалі не працює. Такій сім’ї раніше, враховуючи те, що дружина зареєстрована з дітьми в помешканні одна, надавалася чимала субсидія, доходи чоловіка не враховувалися, але гроші щомісяця він приносив саме в цю сім’ю. Водночас, на помешкання, де прописаний чоловік оформлювалася субсидія, виходячи з кількості не зареєстрованих осіб, а тих, хто фактично проживає. Відповідно, доходи такої людини не бралися до уваги для призначення допомоги ні там, ні тут. Тому Мінсоцполітики з 1 травня 2018 року змінює форму Декларації про доходи. Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Таким чином,  держава реагує на соціальну несправедливість та турбується про воз’єднання українських сімей", - сказано в повідомленні.

"З 1 травня 2018 діє нова програма житлових субсидій. Водночас вводяться такі механізми, за яких багаті люди більше не зможуть паразитувати за рахунок усіх платників податків. Якщо раніше субсидію перепризначували на новий період раз на рік у травні й окремо розраховували її розмір на літній і зимовий час, то тепер це буде відбуватися двічі на рік - у травні і жовтні. Більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або в складі сімей яких немає працездатних осіб, які декларують нульові ставки доходу, - загалом це приблизно 80-85% нинішніх субсідіантів - як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту", - зазначили у відомстві.

"Зате в зв'язку з введенням нових правил майже 15% громадян потрібно буде звернутися в органи соцзахисту для переоформлення субсидії. Отже, повторно - Заяву та Декларацію - потрібно буде представити:

  • орендарям житла
  • внутрішньо переміщеним особам
  • тим сім'ям, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а на тих, хто фактично проживає в квартирі
  • тим сім'ям, де є люди працездатного віку, які не працюють, у яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати
  • тим сім'ям, в який відбулися зміни в складі сім'ї протягом останнього року
  • тим сім'ям, які станом на травень 2018 р. матимуть більш як двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 р.", - роз'яснили у відомстві.

Нагадаємо, Кабмін посилив вимоги для отримання субсидій.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064782
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору