EN|RU|UK
 Політика України
  35445  263

 Різниця між доходами українців у Польщі та Києві є невеликою, - ЗМІ

Більшість українців у Польщі працюють з мінімальними окладами та нелегально. Заробітчани в невеликих містах можуть отримувати близько 15 тис. грн, при цьому середня зарплата в Києві сягає 14 тис. грн.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.UA.

Середня зарплата в Польщі досягає 34 тис. грн. Щоправда, далеко не всі поляки можуть розраховувати на такі доходи. Так, за даними Головного управління статистики, середня зарплата в Вармінсько-Мазурському воєводстві становить близько 28 тис. грн, але при цьому за низькокваліфіковану роботу заробітчани з України можуть, працюючи по 10 годин, і зовсім заробляти мінімалку - близько 15 тис.

Водночас у Києві українці в середньому заробляють 14 тис. грн, зазначено в даних великого кадрового порталу. А в деяких галузях, наприклад, нерухомості, середня зарплата досягла вже 20 тис. грн. Великі роботодавці підвищують зарплати для того, щоб утримати кадри. Це нижче польської зарплати, однак і витрати тут інші. Прожитковий мінімум в Україні становить 1,7 тис. грн, а в Польщі - втричі вище (близько 4,5 тис. грн). Платити більше доведеться за оренду квартири чи кімнати. Робота, найімовірніше, буде сезонною, бо найчастіше дозвіл на роботу видають на короткий період часу.

Крім того, в країнах ЄС українці здебільшого заробляють менше за місцевих мешканців. Роботу за фахом знаходить лише незначна кількість мігрантів.

Нагадаємо, як раніше писав OBOZREVATEL.UA, 60% заробітчан мали роботу в Україні до міграції. 36,5% українських мігрантів не володіють мовою тієї країни, куди вони вирушили на заробітки. До  того ж 40% трудових мігрантів з України знайшли низькокваліфіковану роботу, а ще 23,8% працюють не за своєю спеціальністю.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064863
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору