EN|RU|UK
 За кордоном
  19991  141

 Міськвиконком Мінська відмовив організаторам "безсмертного полку" в проведенні ходи 9 травня: "Існують схожі акції"

Мінміськвиконком відмовив організаторам акції "безсмертний полк" у Мінську в проведенні ходи 9 травня.

Про це TUT.BY розповів голова Координаційної ради керівників білоруських громадських об'єднань російських співвітчизників Андрій Геращенко, повідомляє Цензор.НЕТ.

Заявку на проведення щорічної ходи організатори акції подали 25 квітня. 7 травня хлопцям прийшла відмова. У Мінміськвиконкомі пояснили, що 9 травня в країні проводитимуться інші акції.

"Може, заявку і подали пізно, але відмовлено не з ціїє причини. У відповіді Мінміськвиконкому сказано, що існують схожі акції: "Білорусь пам'ятає", "Вони воювали за Батьківщину", коли піонери несуть портрети героїв Великої Вітчизняної війни. Але суть "безсмертного полку" "в тому, що люди несуть портрети своїх предків. На мій погляд, треба було "вписувати коробку" "полку" в загальноміську ходу. І проблем би не було, - каже Андрій Геращенко.

Минулого року організаторам акції Мінміськвиконком запропонував приєднатися до республіканської акції "Білорусь пам'ятає". Учасники акції з банером "безсмертний полк" зібралися окремо біля філармонії, а пізніше приєдналися до акції "Білорусь пам'ятає" і поклали квіти на площі Перемоги.

Масова акція "безсмертний полк", розпіарена Кремлем, виникла, як успішний інформаційно-пропагандистський проект Москви. Учасники руху щороку в День Перемоги проходять колоною вулицями міст із фотографіями своїх родичів - ветеранів армії і флоту, партизанів, підпільників, трудівників тилу, в'язнів концтабору, блокадників, дітей війни. Рух у сучасному вигляді було ініційовано в 2011 році в Томську. Зокрема були зафіксовані випадки, коли учасники акції в пам'ять про воїнів, які брали участь у Другій світовій війні, викинули портрети "своїх дідів" відразу після закінчення ходи. Також в одному з російських супермаркетів продавали зі знижкою так звані штендери для акції "безсмертний полк". У деяких із них вже була вкладена фотографія з ветераном.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064956
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору