EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  18475  125

 Україна сьогодні відзначає День пам'яті та примирення

8 та 9 травня в Україні, як і в усьому світі, відзначаються Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, ці дні присвячені пам'яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям та літнім людям - усім загиблим і всім тим, хто вижив і пройшов усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах або просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Дні пам'яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року. 

8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. 

З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування. У країнах-союзницях з антигітлерівської коаліції цей день відзначається як День Перемоги над нацизмом. 

Варто зазначити, що під час Другої світової війни в Україні загинули, за різними оцінками, від 8 до 10 млн людей, з них цивільного населення - близько 5 млн. Водночас 2,2 млн було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 млн втратили притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл. 

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов у своєму зверненні з нагоди Дня пам'яті та примирення закликав не забувати уроків історії.

Він нагадав, що під час Другої світової війни було залучено 67 держав і 80% населення земної кулі. Унаслідок кривавої війни, яка тривала шість років, загинуло близько 60 мільйонів осіб.

"Це найбільша трагедія в історії людства. Друга світова війна продемонструвала всім, наскільки хитким може бути рівновага між миром і війною, наскільки знеціненим може бути людське життя...", - йдеться в зверненні.

Секретар РНБО також закликає пам'ятати про неможливість умиротворення агресора.

"Сьогодні ворог знову прийшов на нашу землю. Росія, нехтуючи міжнародним правом, порушивши післявоєнну систему безпеки в Європі та кордони, які встановилися в Європі за підсумками Другої світової війни, почала агресію проти нашої країни. Але переможного бліцкригу не вийшло. Йому завадили українські бійці, патріоти, які щодня гідно й жертовно йдуть на захист своєї Батьківщини, надійно утримуючи оборону. - наголосив Турчинов. - Уроків історії не можна забувати. І війна нас навчила, що умиротворити агресора не вдасться ніколи. Поведінка та мотивація агресорів в усі часи однакова, і намагатися умовити їх дотримуватися стандартів міжнародної поведінки таповажати інтереси інших країн - справа не лише невдячна, але й безперспективна та небезпечна".

Турчинов також висловив упевненість, що українці до кінця боротимуться за свободу та свою країну: "Вічна пам'ять героям, які віддали своє життя, захищаючи свою країну. Слава Україні! Героям слава!".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3064990
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору