EN|RU|UK
 Події, Суспільство
  30881  195
Матеріали за темою:

 Треба перенести вихідний день із 9 на 8 травня, - В'ятрович

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає за необхідне перенесення вихідного дня з 9 на 8 травня.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він заявив в ефірі "5 каналу"

"Я вважаю, святкування 8 травня як Дня пам'яті та примирення, новий символ - червоний мак - вони прижилися. І дедалі більше людей вибирають нові формати святкування пам'яті про Другу Світову війну. Але безперечно потрібен ще вирішальний крок. І я вважаю, що таким вирішальним кроком має бути перенесення вихідного дня з 9 травня на 8 травня. Це важливо з одного боку для підкреслення важливості цього нового формату пам'яті та примирення, який відзначаємо 8 травня. З іншого боку, це важливо для певного розмінування 9 травня. Тому що 9 травня - як вихідний - це прекрасний формат для різних політичних провокацій. Ми з вами є свідками таких провокацій упродовж декількох останніх років. Я переконаний, що завтра, на жаль, ми знову станемо свідками цього", - сказав В'ятрович.

На запитання ведучої, чи вдалося українському суспільству позбутися стереотипів, В'ятрович сказав: "Великої кількості комуністичних міфів і стереотипів ми позбулися, але, на жаль, ще частина їх залишається. Зокрема те, що стосується Другої Світової, тому що це було ядром цього комуністичного міфу і його розкласти найскладніше. Загалом важливо персоналізувати цю історію, говорити не про якісь безликі народні маси, як це робилося в радянські часи, а говорити про конкретних людей і долі конкретних людей. Ми побачимо через долі конкретних осіб різноманітність досвідів українців у Другій Світовій війні. Ми побачимо багато того, що виходить за межі цієї чорно-білої моделі, яку нам нав'язувала радянська, а тепер і російська пропаганда. І в цьому контексті ми зробили досить багато".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065180
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору