EN|RU|UK
 За кордоном
  13925  65

 Польща порушила справу проти "Газпрому" та 5 компаній через реалізацію "Північного потоку-2" в обхід її заборони, погрожує партнерам штрафом у 10% прибутку

Польський антимонопольний регулятор UOKiK порушив справу проти "Газпрому" і п'яти зарубіжних компаній, відповідальних за фінансування газопроводу "Північний потік-2".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Прецедентний антимонопольний розгляд був ініційований UOKiK кілька днів тому", - пише UOKiK, однак заяву про його початок польська сторона вирішила зробити саме в середу 9 травня.

UOKiK підозрює, що сторони угоди, попри відкликання повідомлення про концентрацію, спільно реалізують проект, фінансуючи Nord Stream 2.

"Президент офісу може накласти на підприємство штраф до 10% від прибутку за рік, що передує року, протягом якого накладається штраф, якщо підприємство уклало угоду в сфері концентрації без отримання згоди від президента управління. Якщо концентрація вже реалізована, UOKiK може зажадати продажу частини активів підприємства, продажу контрольного пакету акцій або розпуску підприємства", - погрожує польський регулятор.

У 2016 році польські чиновники проаналізували клопотання про створення цими шістьма компаніями спільного підприємства для будівництва "Північного потоку-2" і вирішили, що створення СП може привести до обмеження конкуренції.

UOKiK дійшов висновку, що "Газпром" і так домінує на польському ринку газу, а новий проект може ще більше зміцнити його переговорну позицію з польськими клієнтами. Учасники консорціуму відкликали повідомлення, яке UOKiK трактує як "заборону на об'єднання".

Президент UOKiK Марек Ніхчал (Marek Niechcial) виявив, що партнери по консорціуму почали фінансувати проект: "На жаль, як підтверджують дані попереднього розслідування, суб'єкти вирішили фінансувати цей проект, попри заперечення UOKIK. Це може стати порушенням антимонопольного законодавства, і тому ми висуваємо звинувачення щодо "Газпрому" та п'яти інших організацій", - цитує керівника відомства його прес-служба.

Польський регулятор вважає, що метою "Газпрому" і його партнерів - Engie, Uniper OMV, Shell, Wintershall - було обійти відсутність схвалення UOKiK. А між тим, і створення СП, що не відбулося, і нинішні кроки щодо організації фінансування - усе спрямовано на одне - фінансування будівництва "Північного потоку-2".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065234
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору