EN|RU|UK
 Політика України
  3804  15

 ЄСПЛ передав Великій палаті суду чотири справи "Україна проти Росії"

Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) передала Великій палаті суду чотири справи "Україна проти Росії", що стосуються порушень прав людини в анексованому Криму і на Донбасі.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це повідомляється на на сайті ЄСПЛ у середу

"Палата Європейського суду з прав людини, яка розглядає чотири міждержавні заяви, подані Україною проти Росії, вирішила відмовитися від юрисдикції над ними на користь Великої палати", - йдеться в повідомленні.

Так у переданих справах Україна звинувачує Росію і збройні групи, які РФ контролює в порушеннях Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, заяви було подано за кількома статтями, включно зі статтею 2 (право на життя), 3 (заборона тортур і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження), 5 (право на свободу і безпеку), 6 (право на справедливий судовий розгляд).

Перші дві справи стосуються подій, починаючи з 27 лютого 2014 року, коли Російська Федерація анексувала АР Крим, а також, здійснюючи контроль над сепаратистами і збройними групами, реалізовувала агресивні збройні дії на Донбасі, що призвело до численних порушень Конвенції.

Зокрема, вказується на загибель українських військових і цивільних внаслідок незаконної анексії Криму і збройної агресії на Донбасі; незаконні арешти, тортури і жорстоке поводження стосовно кримських татар за етнічною ознакою і за спроби захистити українські національні символи в Криму; автоматичне визнання жителів Криму громадянами РФ; переслідування і перешкоджання діяльності журналістів тощо.

Інші дві справи охоплюють події в Криму та східній Україні з вересня 2014 року. Уряд України стверджує, що РФ встановила контроль у Криму і, контролюючи сепаратистів і збройні групи, фактично контролює райони Донецька і Луганська, що означає, що вона відповідальна за численні порушення Конвенції у цих районах.

Зокрема, незаконні арешти, обшуки і зникнення активістів і членів кримськотатарської громади; загибель військових і цивільних на Донбасі через застосування сили збройними групами, контрольованими РФ; тортури і жорстоке поводження стосовно цивільних і військових у Криму і на Донбасі; неможливість роботи українських ЗМІ на цих територіях; незаконна експропріація власності тощо.

Як повідомлялося, Україна передала в ЄСПЛ п'ять справ щодо відповідальності РФ за події на Донбасі і в анексованому Криму. Перше було передано ЄСПЛ 13 березня 2015 року.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065237
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору