EN|RU|UK
 Суспільство
  4281  6
Матеріали за темою:

 Вища рада правосуддя внесла подання Президенту на призначення суддею Касаційного адмінсуду в складі ВС Вікторії Мацедонської

Вища рада правосуддя 10 травня внесла подання Президенту на призначення суддею Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду судді Київського апеляційного адміністративного суду Вікторії Мацедонської.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судово-юридична газета".

Розгляд кандидатури судді став найдовшим після завершення конкурсу до Верховного Суду в липні 2017 року. такий тривалий розгляд справи був пов'язаний із дисциплінарним провадженням стосовно судді. У Ради правосуддя раніше виникли претензії до рішення судді від 21 липня 2016 року, коли Вікторія Мацедонська в складі колегії суддів ухвалила рішення про часткове задоволення апеляційної скарги страхової компанії "Граве Україна страхування життя" в спорі з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) та уповноваженою на ліквідацію "Ерде Банку" особою Фонду.

Вища рада правосуддя внесла подання Президенту на призначення суддею Касаційного адмінсуду в складі ВС Вікторії Мацедонської 01

Фото: сайт "Судово-юридична газета"

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 5 жовтня 2017 року ухвалила рішення притягнути до дисциплінарної відповідальності суддів Київського апеляційного адміністративного суду (КААС) Вікторію Мацедонську, Ігоря Лічевецького, Володимира Аліменка, а також суддів Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) Анатолія Єрьоміна та Сергія Горбатюка. Усі п'ятеро суддів були позбавлені надбавок до суддівського окладу терміном на 1 місяць.

Проте 20 березня 2018 року Вища рада правосуддя в пленарному складі скасувала рішення Першої Дисциплінарної палати. Як зазначив тоді доповідач, голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, Перша Дисциплінарна палата раніше фактично вдалася до оцінки судового рішення і тим самим вийшла за мажі своїх повноважень. "Вважаю, що Перша Дисциплінарна палата дала оцінку судовим рішенням, а не діям суддів. Я, як громадянин, теж міг би не погодитися з рішеннями судів у цій справі, але перегляд рішень суду не належить до повноважень дисциплінарних палат", - повідомив 20 березня Ігор Бенедисюк.

У підсумку, під час засідання 10 травня доповідач у справі судді, член ВРП Ігор Артеменко повідомив, що перешкоди для внесення подання на призначення судді на посаду судді Верховного Суду відсутні.

Питання до Вікторії Мацедонської цього разу виникли лише у члена ВРП Миколи Гусака. Він докладно розпитав суддю про її рішення, яке стало предметом дисциплінарного розгляду.

Після нетривалої перерви ВРП ухвалила рішення внести Президенту подання на призначення судді Вікторії Мацедонської в ​​КАС ВС.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065323
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору