EN|RU|UK
 Політика України
  27695  192

 70% заробітчан працюють за кордоном менше ніж півроку, - Центр економічної стратегії

Заробітчан часто звуть на роботи і зарплати, за які не бажають братися місцеві.

Українці дедалі частіше вдаються до короткострокової трудової міграції. Так, за даними аналітиків, за останні три роки кількість заробітчан, які залишають Україну безповоротно, знизилася вдвічі, пише 5 канал.

Попри це, Україна і досі входить до ТОП-10 країн-донорів міжнародних мігрантів у світі. У період з 2015-го року для заробітків країну залишили 4 мільйони осіб. Про це йдеться в дослідженні Центру економічної стратегії.

Чимдалі, українці їздять на більш короткі терміни. Тих, хто працюють менше ніж півроку, - 70%, кажуть автори дослідження.

"Перша причина, чому українці їдуть за кордон, - це не бажання змінити умови життя або змінити країну проживання. Це саме бажання заробити більше грошей. За кордоном вони, в більшості, працюють понад 40 годин на тиждень", - пояснює економіст Центру економічної стратегії Юлія Руда.

Але трудові мігранти для роботодавців нерідко - спосіб зекономити, кажуть фахівці. Заробітчан кличуть на роботи та зарплати, за які не бажають братися місцеві. А умови та інтенсивність праці часто важчі, ніж в Україні.

"Варто розуміти, що робота за кордоном - це не є якийсь там рай. Там медом не намазано. З України досить привабливо звучить заробітна плата у 800 чи 1000 євро. Вона справді більша, ніж у середньому заробляє українець. Але витрати, видатки в країні проживання теж можуть бути дуже високими", - нагадує засновник рекрутингової компанії "Борщ" Сергій Марченко.

Подекуди на їжу, проїзд та житло за кордоном українець може витратити чи не половину заробітку, констатують експерти.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065368
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору