EN|RU|UK
 За кордоном
  15097  68

 "Українські компанії, які покинули Крим, зробили це за власним бажанням": у Радфеді РФ назвали заполітизованим рішення суду Гааги щодо збитки через окупацію

Член комітету Ради Федерації Росії з міжнародних справ Сергій Цеков заявив, що рішення суду в Гаазі щодо активів українських компаній в окупованому РФ Криму "політизоване".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Газета.ru.

"Насправді та ж само "Жиса"(телерадіокомпанія ТРК "Жиса", що входила в групу "1 + 1 медіа". - Ред.), телерадіокомпанія, могла продовжувати працювати в Криму після референдуму. Їй ніхто не заважав це робити, рішення припинити мовлення вона ухвалила  самостійно. Тому втрата активів сталася з її вини. Це ж, впевнений, стосується й інших позивачів. Їх ніхто не виганяв. Ті українські підприємці, які хотіли залишитися працювати в Криму після того, як він став російським, залишилися. А українські компанії, які покинули Крим, зробили це за власним бажанням. Які в цьому випадку можуть бути претензії до Росії?", - сказав представник країни-агресора Цеков.

Як повідомлялося раніше, третейський суд у Гаазі постановив, що Російська Федерація має відшкодувати кільком  українським компаніям збитки за анексію Криму. Йдеться про 159 млн доларів.

У повідомленні зазначено, що арбітраж порушили в червні 2015 року 18 компаній і фізична особа: ТОВ "Дайріс", ТОВ "Дан-Панорама", ТОВ "Дилайн Ltd", ТОВ "Еверест-Естейт", ТОВ "ІММЕ", ТОВ "Крим Девелопмент ", ТОВ "Нива-Тур", ТОВ "Приватланд", ТОВ "Приватофіс", ТОВ "Санаторій Енергетик", ТОВ "Телерадіокомпанія "Жиса", ТОВ "КУА Фінансовий вектор", ТОВ "КУА Фінансовий капітал", ТОВ "Едельвейс -2000", ТОВ "Планета", ЗАТ "Аеробуд", ЗАТ "Фортуна", ЗАТ "УБК-Інвест" і Олександр Дубілет.

"Позивачі зазначали, що через вжиті Росією в Криму заходи вони були позбавлені права інвестувати в наявні в Криму об'єкти нерухомості, а пізніше ці об'єкти були експропрійовані у правомірних власників. 2 травня 2018 року склад арбітражу ухвалив одноголосне рішення з питань відповідальності та збитків, за попередньою інформацією така сума перевищує 140 млн доларів США", - йдеться в повідомленні.

За даними представництва президента України, Росія, починаючи з вересня 2015 року, "ухилялася від участі в цьому арбітражі і заявила про невизнання його юрисдикції".

У той же час деталі цього рішення відсутні в прес-релізі суду.

У березні 2014 року в анексованому Росією Криму "націоналізували" близько 480 підприємств і організацій. Україна подала позови в міжнародні суди, де вимагає як компенсацію не тільки гроші, але і російське закордонне майно.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065389
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору