EN|RU|UK
 Суспільство
  2724  5

 Набір у громадські інспектори для захисту архітектурної та історичної спадщини розпочався в Харкові

У Харкові триває набір в громадські інспектори для захисту архітектурної та історичної спадщини.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, набір розпочався 3 травня.

Головний ініціатор проекту БО "Благодійний фонд "Харків з тобою" зазначає, що статус громадського інспектора буде офіційним. Інспекторам видадуть документ про те, що він є офіційним представником облдержадміністрації, при цьому отримуючи доступ до всіх пам'ятників будь-якої форми власності, тобто, зможе перевіряти їхній стан і реагувати на порушення.

"Інститут громадських інспекторів існує при нашому управлінні з 2009 року. У різний час їх було від 35 до 100 осіб, - пояснює начальник відділу охорони нерухомої культурної спадщини та музейної справи управління культури і туризму ХОДА Олександр Костін. - Але якщо раніше вони займалися тільки пам'ятниками історії, монументального мистецтва, археології, то тепер - і архітектурними пам'ятниками. Тому нові інспектори працюватимуть і у співпраці з Департаментом містобудування та архітектури ХОДА".

Щоб стати громадським інспектором, потрібно завантажити форму заяви, заповнити її та надіслати за адресою kharkivoks@ukr.net. Офіційно прийом і відбір заяв буде тривати з 1 травня до 30 червня, після чого для кандидатів проведуть навчання.

Рішення про новий набір інспекторів було прийнято з ініціативи культурних активістів, які об'єдналися в проекті "Ctrl + S. Закон на захисті культурної спадщини". З вересня 2017-го вони вивчали стан у сфері охорони архітектурних пам'яток в історичних містах України, підготували пропозиції щодо змін у законодавстві - розробили і передали до профільного комітету Верховної Ради України законопроект, спрямований на мінімізацію корупційних ризиків у сфері захисту культурної спадщини, допомогли групам захисників архітектурних і історичних пам'яток по всій країні знайти однодумців.

"У нас вже є багато охочих стати громадськими інспекторами. Здебільшого це студенти, - розповіла адміністратор проекту, депутат Харківської міської ради, голова депутатської групи "Охорона культурної та архітектурної спадщини Харкова"Олена Горошко. - І це дуже хороший знак".

За словами керівниці проекту "Ctrl + S. Закон на захисті культурної спадщини", директора БО "Благодійний фонд "Харків з тобою" Олени Рофе-Бекетової, в рамках проекту було знято документальний фільм-дослідження "Зберегти не можна зруйнувати", в якому автори з допомогою 50 експертів вивчали стан архітектурних пам'яток на прикладі 9 історичних міст України: Полтави, Харкова, Києва, Запоріжжя, Одеси, Дніпра, Ужгорода, Івано-Франківська, Львова; шукали причини проблем у цій сфері.

Також юристи проекту "Ctrl + S. Закон на захисті культурної спадщини" підготували інструкцію "Що робити, якщо пам'ятник культури знищують", якою можуть скористатися всі охочі. У ній докладно описані всі алгоритми дій у ситуації, коли будівля перебуває під загрозою.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065409
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору