EN|RU|UK
 Політика України
  3901  16

 Кримінальне провадження щодо суддів КС РФ принципово важливе для повернення півострова, реакція Слідкому це довела, - глава КСУ Шевчук

Росія робить все, щоб довести "легітимність" анексії українського Криму, але не має для цього юридичної бази.

Таку думку в коментарі "Цензор.НЕТ" висловив глава Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, коментуючи порушення кримінальної справи стосовно заступника начальника відділу Головної військової прокуратури ГПУ Вадима Приймачка й інших співробітників цього відомства Слідчим комітетом РФ.

Справа в тому, що Приймачок і його колеги розслідують кримінальне провадження про умисні дії 19 суддів Конституційного суду Російської Федерації, які визнали "договір між РФ, Кримом і Севастополем таким, що відповідає Конституції РФ". Іншими словами, їхнє рішення дозволило Кремлю перекроювати кордони України на свій розсуд.

Нагадаємо, в Слідкомі РФ наголошують, що "Приймачок не міг не усвідомлювати, що дії російських суддів не містять ознак будь-якого злочину, а навпаки, їхні рішення приймалися відповідно до норм вітчизняного і міжнародного права".

"Вперше після Другої світової війни, а може бути і вперше в історії, Конституційний суд був використаний у механізмі анексії території іншої держави і порушення її кордонів, - заявив глава Конституційного Суду України Станіслав Шевчук. - Для того, щоб передати територію українського півострова Росії, була використана можливість Конституційного суду РФ, оскільки у них є спеціальний закон "Про порядок прийняття в Російську Федерацію та утворення в її складі нового суб'єкта Російської Федерації", для чого необхідна постанова Конституційного суду. Своїм рішенням від 19 березня 2014 року судді КС РФ ніби освятили весь процес анексії. Але використання суду в такому механізмі легітимізації, з точки зору Конституції України та міжнародного права - це нікчемна дія, грубе порушення і юридичних наслідків не має. Судді Конституційного суду Росії, розуміли, що діють протиправно з точки зору Конституції України та міжнародного права, оскільки Конституційним Судом України ще 14 березня 2014 року було ухвалено  рішення про те, що Постанова Верховної Ради Автономної Республіки Крим "Про проведення загальнокримського референдуму" неконституційна і втрачає силу. Також у цьому рішенні говориться, що має бути припинена діяльність Комісії Автономної Республіки Крим з проведення загальнокримського референдуму, як і діяльність територіальних і дільничних комісій. А Раді міністрів Автономної Республіки Крим пропонувалося припинити фінансування заходів з проведення референдуму, забезпечити знищення бюлетенів, агітаційних матеріалів".

Станіслав Шевчук зазначив, що анексія - це злочин, і за міжнародним правом це акт агресії. Більш того, за його словами, після відкриття щодо 19 суддів КС РФ кримінального провадження військовою прокуратурою України за умисні дії, спрямовані на зміну кордонів України, ГПУ підтримали Конституційні суди Грузії, Литви та Молдови. Зокрема, керівники КС цих держав у квітні поточного року зробили спільну заяву членів Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів "Про засудження агресії і порушень прав людини на окупованих територіях країн, які є членами Асоціації".

У тексті цієї заяви йдеться про те, що "Асоціація вітає і підтримує зусилля органів влади Грузії, Молдови та України в засудженні Російської Федерації за агресію і посягання на суверенітет і територіальну цілісність Грузії, Молдови та України, а також порушення прав людини на окупованих територіях цих держав, і переслідуванні осіб, відповідальних за ці злочини".

Станіслав Шевчук також зазначив, що 10 вересня 2015 року в м. Батумі, Грузія, представники конституційних судів Азербайджану, Грузії, Кіпру, Литви, Молдови, Польщі та України підписали "Спільну заяву щодо поваги територіальної цілісності та міжнародного права при здійсненні конституційного правосуддя", в якому засудили дії суддів Конституційного Суду РФ, які вчинили грубе порушення загальновизнаних принципів міжнародного права, в тому числі, закріплених в Статуті організації Об'єднаних Націй.

У цій заяві було підкреслено, що рішення суддів Конституційного Суду РФ, несумісне з основоположним принципом верховенства права, який зобов'язує суди діяти, згідно з принципами міжнародного права і цінностями демократичного конституційного ладу. Така анексія іноземної території є проявом агресії і не може бути виправданою жодними підставами.

"Кримінальне провадження, яке військові прокурори розслідують щодо суддів Конституційного Суду РФ, принципово важливе не тільки для повернення півострова, але і для притягнення до відповідальності агресора та осіб, причетних до цього злочину. І реакція Слідчого комітету РФ ще раз це довела", - підкреслив глава КСУ Станіслав Шевчук.

Як повідомлялося раніше, в березні цього року Головна військова прокуратура України повідомила про підозру голові і 18 суддям Конституційного Суду Російської Федерації в скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, які спричинили тяжкі наслідки).

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065414
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору