EN|RU|UK
 Політика України
  6140  35

 Питання автономії для кримських татар важливіше компенсацій за депортацію, - член Меджлісу Юксель

Для кримських татар через чотири роки після анексії Криму питання національно-територіальної автономії у складі України залишається важливішим, аніж проблема компенсацій за радянську депортацію.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії заявила член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Справді, російський закон про реабілітацію на півострові ухвалили, люди отримують довідки про депортацію і надбавки до пенсій, до виплат. Але де-факто і де-юре в Криму, звичайно ж, треба буде чекати українську владу. Однак, спостерігаючи за тим, що відбувається на материку, можу сказати, що на порядку денному зараз глобальніші питання. Все-таки компенсацій не було тривалий час, і від того, що їх не буде ще трохи, нічого принципово не зміниться. Треба виходити з конкретними результатами щодо процесу внесення поправок до Конституції , котрий триває вже два роки (з питання кримськотатарської національно-територіальної автономії. - Ред.), ухвалювати закони про статус корінного народу тощо ", - зазначила член Меджлісу.

Закон України "Про відновлення прав депортованих за національною ознакою" Верховна Рада ухвалила ще у квітні 2014 року. У ньому визначається статус депортованих та затверджуються державні гарантії і компенсації для них і їхніх спадкоємців. Зокрема, це стосується кримських татар і представників інших національностей, яких насильно переселили в спецпоселення за рішенням радянської влади, а також родичів цих людей.

У 2017 році робоча група Конституційної комісії почала розробляти поправки до Конституції України щодо статусу Криму після деокупації. Зміни передбачають право корінного народу півострова - кримськотатарського на самовизначення на своїй Батьківщині у складі української держави.

Робоча група Конституційної комісії завершила підготовку змін і доповнень у десятий розділ Конституції України про Автономну Республіку Крим ще в листопаді 2017 року.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065462
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору