EN|RU|UK
 Політика України
  12477  48

 Українські компанії можуть стягувати держмайно РФ у будь-якій точці світу, спираючись на рішення суду в Гаазі, - Аслунд

Економіст Андерс Аслунд з аналітичного центру Atlantic Council заявив, що українські компанії можуть стягувати державне майно Росії, спираючись на рішення суду в Гаазі.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Голос Америки".

Аслунд зазначає, що рішення Третейського суду в Гаазі на користь українських компаній - це велика і не остання перемога для українських бізнесів, які зазнали збитків через анексію Криму.

За словами Аслунда, на підставі рішення третейського суду українські компанії можуть реально взятися за стягнення збитків через суди в Європі, а їхньою метою може стати державна власність Росії в будь-якій точці світу.

"Згідно з Нью-Йоркською конвенцією про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень від 1958 року народження, сторона-переможець має право стягувати державну власність фактично в будь-якій точці світу, і країни Заходу реально виконують її. Це витратний процес у сенсі судових витрат, і він повільний, але працює", - заявив Аслунд.

Як повідомлялося раніше, третейський суд у Гаазі постановив, що Російська Федерація має відшкодувати кільком  українським компаніям збитки за анексію Криму. Йдеться про 159 млн доларів.

У повідомленні зазначено, що арбітраж порушили в червні 2015 року 18 компаній і фізична особа: ТОВ "Дайріс", ТОВ "Дан-Панорама", ТОВ "Дилайн Ltd", ТОВ "Еверест-Естейт", ТОВ "ІММЕ", ТОВ "Крим Девелопмент ", ТОВ "Нива-Тур", ТОВ "Приватланд", ТОВ "Приватофіс", ТОВ "Санаторій Енергетик", ТОВ "Телерадіокомпанія "Жиса", ТОВ "КУА Фінансовий вектор", ТОВ "КУА Фінансовий капітал", ТОВ "Едельвейс -2000", ТОВ "Планета", ЗАТ "Аеробуд", ЗАТ "Фортуна", ЗАТ "УБК-Інвест" і Олександр Дубілет.

"Позивачі зазначали, що через вжиті Росією в Криму заходи вони були позбавлені права інвестувати в наявні в Криму об'єкти нерухомості, а пізніше ці об'єкти були експропрійовані у правомірних власників. 2 травня 2018 року склад арбітражу ухвалив одноголосне рішення з питань відповідальності та збитків, за попередньою інформацією така сума перевищує 140 млн доларів США", - йдеться в повідомленні.

За даними представництва президента України, Росія, починаючи з вересня 2015 року, "ухилялася від участі в цьому арбітражі і заявила про невизнання його юрисдикції".

У той же час деталі цього рішення відсутні в прес-релізі суду.

У березні 2014 року в анексованому Росією Криму "націоналізували" близько 480 підприємств і організацій. Україна подала позови в міжнародні суди, де вимагає як компенсацію не тільки гроші, але і російське закордонне майно.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065468
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору