EN|RU|UK
 За кордоном
  7142  31

 У Литві пропонують заборонити георгіївську стрічку: російські солдати, які воюють на Донбасі, використовують її як розпізнавальний знак

9 травня депутати від партії "Союз Вітчизни - Християнські демократи Литви" внесли до Сейму пропозицію про заборону використання георгіївської стрічки на масових заходах.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Делфи.

Така поправка до кількох законів була зареєстрована консерваторами Габріелюсом Ландсбергісом, Аудронюсом Ажубалісом, Лаурінасом Кащюнасом, Радвіле Моркунайте-Мікуленене, Рімантасом Дагісом і Паулюсом Саударгасом.

Якщо ініціативу буде схвалено, використання георгіївської стрічки під час публічних заходів, або її носіння стане адміністративним правопорушенням.

За словами А.Ажубаліса, пропозиція внесена з урахуванням нових геополітичних реалій, викликів для національної безпеки, а також для того, щоб "захистити такі важливі принципи і цінності, як суверенітет, свобода і демократична система".

"Поправки внесені до Закону про збори і Кодекс про адміністративні правопорушення і спрямовані на те, щоб двобарвну чорно-помаранчеву георгіївську стрічку віднести до нацистської і комуністичної символіки, поширення або демонстрація якої обмежена, і за недотримання обмеження застосовується адміністративна відповідальність", - стверджують депутати, які ініціювали проект.

"Литві немає чого святкувати, бо кінець цієї війни приніс Литві 50 років радянської окупації, біль і заслання. А нинішнє російське керівництво заперечує і не погоджується засудити злочини сталінських репресій і тоталітарного режиму", - говорить А.Ажубаліс.

Польське Радіо повідомляє, що ініціатори змін нагадали, що георгіївську стрічку в Литві почали масово використовувати в 2005 році як символ перемоги СРСР над нацистською Німеччиною, і запропонували внести зміни в Закон про громадські зібрання і Кодекс адміністративних правопорушень, зарахувавши георгіївську стрічку до заборонених нацистських і комуністичних символів.

Депутати відзначили, що після анексії Криму і дій Росії на сході України, значення двокольорового стрічки було дискредитоване - російські солдати, які воюють на території України і проросійські бойовики використовують ці стрічки як розпізнавальний знак.

Нагадаємо, георгіївська стрічка, як символ російської окупації і агресії, з 2017 року заборонена в Україні.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065473
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору