EN|RU|UK
 Політика України
  17921  142

 Лист конгресменів США про антисемітизм в Україні містить помилкові звинувачення, які вже використовують у гібридній війні РФ, - Асоціація єврейських громад

Українська держава жодного разу не підтримувала заперечення Голокосту, упродовж останніх років у країні не зафіксовано жодного інциденту, пов'язаного з антисемітським насильством.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на заяву Президії Ваад (Асоціації єврейських громадських організацій та громад. - Ред.) України з приводу листа конгресменів США про ситуацію з антисемітизмом у Польщі й Україні.

"Нещодавно на персональному сайті члена Конгресу від Демократичної партії Ро Ханни було розміщено лист, датований 23 квітня. 56 конгресменів, які підписали звернення, висловили своє занепокоєння антисемітизмом і запереченням Голокосту. Відразу зазначимо, що Україні присвячена більша частина тексту. Лист конгресменів викликав широкий громадський резонанс. Його цитували, обговорювали і коментували багато засобів масової інформації, як в Україні, так і за кордоном. Почати варто з того, що в тексті листа міститься ціла низка тверджень, що не відповідають дійсності, або, як мінімум, некоректних формулювань. У першому ж абзаці твердження про "підтримуване державою спотворення і заперечення Голокосту", що спостерігається в Україні, відверто суперечить дійсності. Це звинувачення абсурдне. Нам не відомий жоден факт, коли б українська держава підтримувала заперечення Голокосту в тому чи іншому вигляді. Є сумніви, що будь-хто з конгресменів, які підписали лист, може назвати хоча б один такий випадок", - підкреслюється в заяві.

"На пострадянському просторі в Україні найбільше зберігають пам'ять про жертви Голокосту шляхом викладання, досліджень, меморіалізації. І держава дедалі частіше підключається до цього процесу, а на рівні місцевої влади є дуже сильні приклади. Мимохіть згадавши про введення в Польщі покарання за покладання відповідальності на Польщу як державу і поляків як народ за Голокост (яке теж, на нашу думку, цілком помилково інтерпретується в листі), конгресмени стверджують: "закони України від 2015 року тривають далі в глорифікації нацистських колабораціоністів і вводять кримінальну відповідальність за заперечення їхнього героїзму". Це твердження також не відповідає дійсності. В законі України "Про правовий статус і пам'ять борців за незалежність України в XX столітті" взагалі немає нічого ані про чийсь героїзм, ані про відповідальність за його заперечення. Власне, й інтерпретація цього закону як глорифікаційного може бути оскаржена. Закон, по суті, констатує очевидне - те, що учасники боротьби за українську незалежність боролися за українську незалежність. Ну і, звичайно ж, у тексті закону в списку з десятків організацій і груп немає українських колабораціоністських формувань - таких, як дивізія СС "Галичина" чи батальйон абверу "Нахтігаль". Очевидно, автор листа реагував на репутацію закону в спотворених перекладах, і не обтяжував себе читанням його тексту", - зазначили в Ваад.

"Політика історичної пам'яті в сучасній Україні проходить зараз непростий шлях становлення, і поле для дискусій відкрите. Закон УІНП про декомунізацію в середовищі академічної історичної науки викликає доволі критичних зауважень і це тільки підтверджує відкритість України, громадянського суспільства, освіти і науки. І не потрібно уявляти собі українське суспільство, як весь народ, що монолітно підтримує всі урядові рішення. З подальшого тексту листа випливає, щоправда, що його автори вважають "нацистськими колабораціоністами" Українську повстанську армію, що, звичайно ж, є дещо вільнішою, ніж це передбачають не тільки історики, а й політики, інтерпретацією реальності. Твердження конгресменів про "підтримувану державою глорифікацію нацистів" є стосовно України такою ж дифамацією, як і твердження про "підтримуванеу державою заперечення Голокосту". Автори листа, однак, говорять про "підтримуване державою заперечення Голокосту" як про незаперечний факт, і переходять до наступної теми - твердження про те, що воно "супроводжується іншими проявами антисемітизму". З посиланням на доповідь ізраїльського Міністерства у справах діаспори, конгресмени стверджують, що "відмивання українських" героїв "супроводжується зростанням антисемітських інцидентів по всій Україні". Справді, в доповіді, випущеній відомством на чолі з міністром Нафталі Беннет, містилося твердження про двократне збільшення кількості антисемітських інцидентів в Україні в 2017 році порівняно з попереднім роком. На жаль, конгресмени посилаються на недостовірні дані. Міністерство у справах діаспори Держави Ізраїль не проводило власного моніторингу, базувалося при підготовці доповіді на розрізнених повідомленнях медіа та соціальних мереж, і його доповідь не може сприйматися як серйозне джерело достовірної інформації. Для отримання точної та повної інформації про прояви антисемітизму ми рекомендуємо звертатися до матеріалів моніторингу, який проводить Ваад України. Наш моніторинг не зафіксував такої негативної динаміки. Досить сказати, що упродовж 2017 року в Україні не було зафіксовано жодного антисемітського інциденту, пов'язаного з насильством. Водночас, у багатьох країнах Західної Європи і в США кількість нападів на ґрунті антисемітизму вимірюється десятками", - підкреслили в організації.

"Результати моніторингу та аналізу антисемітських інцидентів в Україні, якими оперує Ваад України останні 15 років, лягають в основу відповідних звітів Держдепартаменту США та ОБСЄ. Крім заяв, які не відповідають дійсності, некоректних інтерпретацій і використання недостовірної інформації в листі, певне здивування викликає сам факт його появи зараз. Суттєву частину в ньому займає обговорення законів, ухвалених у 2015 році, і їх наслідків. Слід сказати, що ані значних змін у цій сфері, ані спалаху кількості антисемітських інцидентів в Україні останнім часом не спостерігається. Щодо Польщі певна актуалізація пов'язана з ухваленням поправки до закону про Інститут національної пам'яті на початку лютого 2018 року (теж, загалом, вже досить давно, щоб виступати з реакцією тільки зараз)" , - йдеться в заяві.

"У зв'язку з усім викладеним, Ваад України вважає за необхідне заявити: - лист, підписаний конгресменами, містить твердження і помилкові звинувачення, які не відповідають дійсності; - на противагу тому, що стверджується в листі, насправді в Україні немає підтримуваного державою заперечення Голокосту або героїзації нацистів; - в Україні не фіксується суттєве зростання антисемітизму - ось уже майже два роки, як в країні взагалі не зафіксовано жодного інциденту, пов'язаного з антисемітським насильством. Ми розцінюємо цей лист як антиукраїнську дифамацію, яку вже використовують у пропагандистському секторі гібридної війни РФ проти України. Ми закликаємо всіх зацікавлених у достовірній інформації про антисемітизм в Україні звертатися по неї у Ваад України", - резюмували в організації.

Як повідомлялося раніше, американські конгресмени Роб Ханна і Девід Ціцілін ініціювали звернення до Держдепу США, яке підписали понад 50 інших законодавців, щоб США здійснили дипломатичний тиск на Україну і Польщу в зв'язку зі зростанням антисемітизму і прославляння "нацистських колабораціоністів".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065476
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору