EN|RU|UK
 Суспільство, Технології
  12323  51

 Гібридні дії змушують шукати гібридні відповіді, - в.о. голови Мінінформполітики Джапарова

Вимірювати рамками мирного часу Україну сьогодні не можна, вважає виконувач обов'язків міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона заявила в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі".

Вона вважає, що існує тонка межа між свободою слова й інформаційною безпекою в Україні.

"У гібридній війні немає класичних рішень, розумієте? Гібридні дії змушують нас шукати гібридні відповіді. І для Україна ключова історія, і це дуже важко, повірте мені, – шукати баланс між свободою слова та інформаційною безпекою", – заявила Джапарова.

Вона також прокоментувала глушіння Україною мовлення російських кабельних телеканалів.

"Момент, з точки зору класики жанру. Глушити сигнал – це є обмеження доступу до інформації. Про це говорить міжнародне право. А з іншого боку, якщо ми розуміємо, що це є мовлення незаконне на українських частотах, які були координовані і належать державі "Україна", то чи є законним це мовлення? І якщо ми блокуємо цей сигнал, то чи це є обмеження доступу до інформації, чи це ми зупиняємо незаконний сигнал?" – такі запитання лунають у кабінетах МІП.

Водночас, ці самі запитання ставлять перед Україною і міжнародні партнери.

"Ми, до речі, закликаємо міжнародних партнерів це розуміти. Кілька разів була зустріч із комісаром ОБСЄ з питань свободи слова, і я кілька разів йому проговорювала ту тезу, що міряти рамкою мирного часу Україну сьогодні не можна. І коли Нацрада з питань телебачення і радіомовлення обмежує ретрансляцію в кабелі російських телеканалів, маючи абсолютно законні на те підстави, це є не про обмеження доступу до інформації.

Коли Україна декларує і, фактично, на сьогодні впроваджує глушіння сигналу, який іде з окупованих територій, – це не про обмеження доступу до інформації. Це про зупинення незаконних речей.

Натомість Україна повинна мати свою чітку внутрішню історію дотримання тих свобод, які ми до речі, в тому числі, виборювали на війні", – зазначила виконуюча обов’язки міністра інформаційної політики.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065663
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору