EN|RU|UK
 Події
  16057  69

 Суд поновив на посаді підозрюваного в багатомільйонній корупції чиновника "Укрзалізниці"

Галицький суд Львова ухвалив рішення про відновлення на посаді голови Львівської філії Укрзалізниці Івана Груника (за його позовом), підозрюваного Генпрокуратурою в корупції, і - компенсувати йому понад 160 тис. грн за пропущені робочі дні. Рішення судом ухвалено в той час, коли ГПУ розслідує справу про розкрадання на сотні мільйонів гривень у Львівській філії часів очільництва Груника.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє львівське інформагентство Дивись.info.

"Укрзалізниця", за заявою глави Євгена Кравцова, має намір подати апеляцію.

Іван Груник очолював регіональну філію "Львівська залізниця" з 14 грудня 2016 року. Звільнили його зі скандалом після ревізії у січні 2018 року. Після цього екс-очільник подав до суду і через  три місяці виграв справу.

За інформацією видання, поки екс-керівник поновлювався на посаді, слідчі в особливо важливих справах ГПУ розслідували багатомільйонну розтрату "Львівської залізниці" часів очільництва Івана Груника. Точний збиток оцінюють в 284,3 мільйона гривень і розслідування триває.

Зацікавили громадськість також тендерні закупівлі львівської філії часів очільництва Івана Груника. Питання викликає, наприклад, те, як поставку екскаватора вартістю понад 2,74 млн грн розіграли дві фірми зі спільною адресою. Крім того, львівська філія за два дні віддала чотири тендери новій "прокладці" на 3,6 млн грн. Таких сумнівних тендерів, на які, зокрема, звертав увагу Антимонопольний комітет, були десятки.

Керівництво "Укрзалізниці" ініціювало внутрішню службову перевірку, за результатами якої і почалося розслідування Генпрокуратури. Згідно з актами внутрішньої перевірки, які опинилися в розпорядженні Дивись.info (на більш ніж 400 стор.), виявилося безліч шокуючих знахідок у діяльності львівської філії. Наприклад, договори на реконструкцію або поставку певних запчастин не відповідали фактично виробленим роботам. Або, акти про списання (тобто, використання) пального на ремонтні роботи не відповідали датам цих самих робіт.

Журналісти стверджують, що крім порушень на тендерах в актах про перевірки містяться факти, які доводять дії, які призвели до зменшення регулярності пасажирських перевезень, а в деяких випадках - до повної їх зупинки. Схожа ситуація і з вантажними перевезеннями.

Результати перевірки, за словами журналістів, свідчать про "відмивання коштів" на ремонті рухомого складу та будівництві шляхів, мостів. Крім того, перевіряючі виявили невиправдані розтрати при ремонті й оновленні пожежних сигналізацій та інших елементів у будівлі управління ЛЗ на Гоголя, 1.

"Заслуговує на увагу пункт про роботу юридичної служби. З аудиту стає зрозуміло, що юристи (очевидно, не з власної ініціативи) виконували дії для невиконання на користь Львівської залізниці рішень суду. Виявила вибіркова перевірка і "мертвих душ", яким нараховувалася цілком реальна заробітна плата. Все це - лише епізодичні факти", - йдеться в розслідуванні видання.

Офіційною ж причиною звільнення Івана Груника, згідно з матеріалами суду, стало нецільове використання майна. Після проведеної ревізії його звинуватили в грубому порушенні трудових обов'язків і дисципліни.

За інформацією Дивись.info, незважаючи на виявлені порушення і кримінальну справу, Івану Грунику вдалося переконати суддів, що він не відповідальний за ці порушення, оскільки цими питаннями займалися два окремі підрозділи "Укрзалізниці", до яких він нібито не має відношення.

Як заявив сьогодні журналістам керівник "Укрзалізниці" Євген Кравцов: "Ми ще офіційно не отримали рішення відповідного суду щодо відновлення керівника Львівської залізниці. Однак у нас є суттєві питання і сумніви щодо законності ухвалення такого рішення. Щойно ми його отримаємо, одразу буде подана апеляція. Ми не бачимо підстав для відновлення цього працівника. Я можу сказати, що під час ревізії було виявлено зловживань більш ніж на 250 млн грн. На сьогодні, наскільки мені відомо, компетентні правоохоронні органи проводять відповідні розслідування".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065674
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору