EN|RU|UK
 Політика України
  9631  34

 Кадрові питання в армії: волонтер Решетилова звинуватила комбрига 57-ї ОМПБр у незаслужених доганах військовослужбовцю Громову, Головашенко заявив про погрози, виклавши свою версію конфлікту

Волонтер стверджує, що останні півроку життя в 57 бригаді перетворилося для Максима Громова на "пекло", проте комбриг заявив, що військовослужбовець порушував статут і відмовлявся виконувати накази.

Про це на своїй сторінці в Facebook написала волонтер і координатор проекту "Медійна ініціатива за права людини" Ольга Решетилова, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Зараз він приймає посаду в іншому підрозділі. Протягом кількох місяців ми докладали неймовірних зусиль, щоб перевести Макса. Бо в останні півроку життя в рідній 57 бригаді перетворилося для нього на пекло. Справа в тому, що бригаду очолив новий командир - Юрій Головашенко. З невідомих причин командиру відразу не сподобався Макс. Що не так, з’ясувати не вдавалося, бо звернутися до комбрига Макс не міг - той його відразу посилав чи виганяв. Правда, поза очі Головашенко говорив людям, що Макс - "спадок від старого комбрига". Але переведення при цьому не підписував", - повідомила Решетилова.

"У січні Громов отримав бойову задачу від свого безпосереднього командира про замінування підступів до однієї з позицій бригади на відстані 150 м від противника. Йому видали накладну на отримання інженерних боєприпасів за підписом комбрига Головашенка. Макс задачу виконав. Залишки боєприпасів так само по накладній передав сержанту роти. А потім почався треш. Макса викликали в штаб бригади давати пояснення в службовому розслідуванні щодо розтрати боєприпасів. Нібито він вкрав міни, які насправді згідно з бойовим розпорядженням встановив перед позиціями! Йому наказали повернути міни і сказали, що ніякого бойового розпорядження не було, він все вигадав. Хоча, на щастя, нам вдалося дістати копію (друге, третє фото). Кілька разів його до себе викликав Головашенко і погрожував кримінальною справою. Макс псіханув і таки повернувся за 150 м від противника знімати міни. Проте, як виявилось, одна з них на той момент уже спрацювала. Бійці напередодні чули вибух, був радіоперехват, що підірвалась група противника, а на місці були сліди від крові і перев’язочні матеріали. (Оскільки комбриг категорично заборонив будь-які виходи вперед, затримати поранених бойовиків не вдалося). Зняті боєприпаси Макс повернув на склад. Але за результатами службового розслідування отримав сувору догану (четверте фото). Суворі догани від комбрига Макс отримував щомісяця. Ознайомлюватися з результатами розслідувань і причинами доган йому не дозволяли. Він дізнавався про це, отримуючи вдвічі меншу зарплату. І навіть сьогодні, перебуваючи нарешті в іншому підрозділі, Макс отримав менше грошей. За що - так і не знає. "Подарунок" на прощання від Головашенка", - заявила волонтер.

"Насправді таких історій з 57 бригади у мене зо три десятки. Головашенко видає догани на рівному місці, намагається позбавити звання, принижує офіцерів і рядових абсолютно без причини. Просто тому, що вони служили в цій бригаді до нього, не так виглядають, як йому хочеться, дозволяють собі висловити власну думку. Але знаєте, що найстрашніше? Що ці історії з категорії "лайт". Справжній хард-кор буде далі", - анонсувала Решетилова.

Кадрові питання в армії: волонтер Решетилова звинуватила комбрига 57-ї ОМПБр у незаслужених доганах військовослужбовцю Громову, Головашенко заявив про погрози, виклавши свою версію конфлікту 01
Кадрові питання в армії: волонтер Решетилова звинуватила комбрига 57-ї ОМПБр у незаслужених доганах військовослужбовцю Громову, Головашенко заявив про погрози, виклавши свою версію конфлікту 02
Кадрові питання в армії: волонтер Решетилова звинуватила комбрига 57-ї ОМПБр у незаслужених доганах військовослужбовцю Громову, Головашенко заявив про погрози, виклавши свою версію конфлікту 03

Командир 57 Окремої мотопіхотної бригади полковник Юрій Головашенко на своїй сторінці в Facebook спростував заяви Решетилової.

"Останнім часом на сторінках ФБ дуже часто обговорюють мою діяльність у ЗС України. Не вважав за потрібне висловлюватись та й часу не було, але командування наполягає. Тому почну з самого початку. Моє знайомство з Ольгою Решетиловою відбулось на сторінках ФБ. З початку спілкування було досить люб'язним вона навіть була задоволена, що нарешті прийшла людина, яка наведе лад у військовій частині. Це було аж доти, доки один командир роти не пожалівся цій жіночці, що начебто я дав команду приховати нестатутні взаємовідносини у підрозділі, в якому він проходить військову службу, і став на захист однієї зі сторін конфлікту. Але я, навпаки, дав команду провести службове розслідування по даному факту, яке врешті показало, як було насправді. Але цього командира роти це не задовольнило і тоді Ольга Решетилова написала мені декілька повідомлень із погрозами, це був мій промах, я її просто заблокував та не став зберігати ці повідомлення з погрозами. Можу сказати майже дослівно: "вы заигрались товарищ комбриг, если будете продолжать я могу устроить срач в интернете, я это хорошо умею". Після того наше спілкування припинилось. Наступного разу вона нагадала про себе, коли цей ротний відбув у незаконне відрядження з метою налагодження контактів із волонтерами з приводу надання медичних препаратів, хоча необхідності в цьому не було. Я в той момент не став призначати службову перевірку з цього приводу, добре розуміючи, що особовий склад, з яким я працюю, не дуже обізнаний у всіх аспектах військового управління, тому дав команду переписати рапорт на відпустку на 5 діб і надати йому можливість провести зустріч із цими волонтерами, але й цього разу Ольга Решетилова зателефонувала до виконуючого обов'язки командувача ОК і вимагала припинити знущання над командиром роти, на якого оформлюють документи, як такого, який самовільно залишив військову частину", - написав він.

"Про прапорщика Громова, а точнійше молодшого сержанта, але про це згодом, вперше я почув від співслужбовців. Мені його описали, як сміливого молодого хлопця, який може з легкістю виконати будь-яке завдання. Він навчався тоді в університеті ім.Т.Г. Шевченка і хотів відрахуватись та повернутись до військової частини, якою я командую, на що я сказав, що це буде найбільша дурість, яку він може зробити, а враховуючи, скільки сил досить впливові військовослужбовці витратили для того, щоб він там навчався безкоштовно та ще й отримував грошове забезпечення прапорщика, це взагалі неповага до людей, які йому допомагали. Але, незважаючи на здоровий глузд, він припинив навчання і повернувся до військової частини, ще й отримав нарахування від університету за невиконаний контракт на навчання 47 тис. грн. Через декілька днів цей молодий хлопець прийшов до мене в кабінет з пропозицією видати на його розвідувальне відділення додатковий комплект зброї. На моє запитання, з ким він порадився перед тим, як прийти до мене за підпорядкованістю (командир взводу, роти, начальник розвідки), він здивовано запитав "навіщо?" Я наказав йому прийти до мене з командиром роти та начальником розвідки, але цей військовослужбовець вирішив, що немає потреби виконувати наказ командира військової частини, і тому я був вимушений викликати його разом з ними сам та розповів, що існує штатний розклад, який є на будь-якому підприємстві, і там все розписано, яка зброя, техніка, майно та засоби зв'язку мають бути у підрозділі, і додаткову зброю отримувати можна тільки в разі виконання яких-небудь завдань, якіх він не отримував, у противному випадку це може призвести до крадіжки або втрати зброї. Також був вимушений довести статті статуту про начальників та підлеглих і довести, хто може дати йому дозвіл звернутись до командира військової частини. Громов був незадоволений. До цього він виконував завдання командира військової частини та начальника штабу напряму, міг у будь-який час подзвонити та вирішити "питання", а тут виявилось, що необхідно брати до уваги інших командирів, начальників і виконувати їхні накази", - пояснив Головашенко.

"Відповідно до рапорту одного зі своїх підлеглих № 945 від 14.02.2018 я отримав доповідь про нестачу інженерних боєприпасів, отриманих ще в період з 2016 по 2018 рік. Я призначив службове розслідування та повідомив про це представників Служби безпеки України. До речі, по факту того, що до засобів масової інформації потрапив документ із грифом "для службового користування", а саме з матеріалу, який виклала Ольга Решетилова, я теж призначив службове розслідування. Після того, як мене ознайомили з переліком інженерних боєприпасів, які відсутні, я викликав усіх, хто отримував це майно, і довів, що, якщо вони не представлять виправдовуючі документи на вказане майно, я буду вимушений повідомити військову прокуратуру про злочин. Мушу зауважити, що від Громова необхідно було представити формуляр того мінного поля, на яке було встановлено видані інженерні боєприпаси, а не повернути їх на склад. А якщо брати до уваги той факт, що він не мав права їх встановлювати, то тільки роздаточна відомість на саперів. Решта матеріалів викладена у службовому розслідуванні № 66 від 2.04.2018 року", - повідомив командир 57-ї ОМПБр.

"Первинне військове звання СОЛДАТ присвоєне наказом № 25 від 25.12.2014 року. Військове звання МОЛОДШИЙ СЕРЖАНТ присвоєне наказом № 37 від 05.02.2015 року (1 рік 1 місяць). Військове звання СЕРЖАНТ присвоєне наказом № 122 від 30.04.2015 року (менше двох місяців (до Дня міжнародної солідарності трудящих) військове звання присвоєно з порушенням вимог Положення менше ніж через 6 місяців). Військове звання СТАРШИЙ СЕРЖАНТ присвоєне наказом № 237 від 23.08.2015 року (менше чотирьох місяців (до Дня Незалежності) військове звання присвоєно з порушенням вимог Положення менше ніж через 12 місяців). Військове звання СТАРШИНА присвоєне наказом № 342 від 06.12.2015 року (менше чотирьох місяців (до Дня Збройних Сил України) військове звання присвоєно з порушенням вимог Положення менше ніж через 12 місяців). Військове звання ПРАПОРЩИК присвоєне наказом № 50 від 23.03.2017 року (менше двох місяців (до Дня міжнародної солідарності трудящих) військове звання присвоєно відповідно до вимог Положення). ВИСНОВОК: військові звання військовослужбовцю ГРОМОВУ М.О., за винятком військового звання МОЛОДШИЙ СЕРЖАНТ присвоєні НЕЗАКОННО. Законодавством України НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО присвоєння військових звань сержантського складу ДОСТРОКОВО. Цей факт було з'ясовано після того, як наказ про його переведення до іншої військової частини було оголошено, тому розслідування по даному факту не призначали", - зазначив Головашенко.

На фото реальний рапорт військовослужбовця, який проходить службу у моєму підпорядкуванні, сподіваюсь, ви зрозумієте, з ким інколи військові мають справу. До речі, з початку року було звільнено 63 військовослужбовці, які вживали спиртні напої під час виконання службових обов'язків, це до того, що особовий склад втікає з мого підпорядкування", - резюмував командир 57-ї ОМПБр.

Кадрові питання в армії: волонтер Решетилова звинуватила комбрига 57-ї ОМПБр у незаслужених доганах військовослужбовцю Громову, Головашенко заявив про погрози, виклавши свою версію конфлікту 04

"Цензор.НЕТ" писав у 2015 році про Максима Громова в статті "Безіменна висота: неназвані учасники бою під Санжарівкою із 42-го мотопіхотного батальйону"


Кадрові питання в армії: волонтер Решетилова звинуватила комбрига 57-ї ОМПБр у незаслужених доганах військовослужбовцю Громову, Головашенко заявив про погрози, виклавши свою версію конфлікту 05
Кадрові питання в армії: волонтер Решетилова звинуватила комбрига 57-ї ОМПБр у незаслужених доганах військовослужбовцю Громову, Головашенко заявив про погрози, виклавши свою версію конфлікту 06

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065678
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору