EN|RU|UK
 Політика України
  40662  260

 "За України легше жилося. Гривня була твердою, а рубль якимось порожнім виявився", - кримська пенсіонерка Буянова, якій Медведєв сказав: "Грошей немає, але ви тримайтеся"

Два роки тому, 23 травня 2016 року, інтернет поповнився новим мемом. Його автором став прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв під час візиту до окупованого Криму.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Новую газету.

Під час візиту прем'єра країни-агресора до Феодосії до нього підійшла жінка похилого віку. Вона не назвалася, але відразу запитала про наболіле: "Ви ж сказали, що буде індексація [пенсій], де вона в Криму? Що таке 8 тисяч? Це мізер. Ноги об нас витирають тут! На пенсії неможливо прожити, ціни шалені". Прем'єр не знайшов нічого кращого, ніж відповісти: "Її [індексації] ніде немає, ми взагалі не затверджували... просто грошей немає зараз. Знайдемо гроші, зробимо індексацію. Ви тримайтеся тут, вам на все добре, гарного настрою і здоров'я".

...

Журналісти видання розшукали ту саму пенсіонерку. Її звуть Ганна Буянова, живе вона за 20 кілометрів від Феодосії, в селі Новопокровка.

Після запитання Медведєву пенсію їй так і не проіндексували. "Спочатку обіцяли. Сказали, що 11000 буде. Але загалом у квітні минулого року дали лише  надбавку до прожиткового мінімуму. І тепер замість 8058 рублів я отримую 8 500. Але це не індексація", - каже Буянова.

Виживає пенсіонерка лише завдяки господарству. "53 курки, 4 індички, 2 качки. Корову минулого року прибрали. А ще город: картопля, помідори, огірки. Також фрукти свої ростуть. Якщо треба за світло чи за газ заплатити, а грошей у мене немає, то я щось продаю: коли курку, коли овочі. Продавати, до речі, теж непросто. Цілу схему придумали. Спочатку до мене має прийти депутат із сільради, подивитися, що у мене справді свій город. Потім він складає акт огляду, з яким я йду до голови сільради. Той у присутності двох свідків, сусідів, звіряє акт: запитує у них,  чи справді на моїй ділянці росте буряк, чи є кури. І коли свідки підтверджують, то він видає мені довідку, що я можу продавати. На базарі у Феодосії у мене є своє місце - 55-е. Воно коштує 50 рублів за день. І ще 100 рублів витрачаю на дорогу від Новопокровки і назад. У липні і серпні, коли продаю огірки та помідори, ситуація краща: можу 600, можу 800, можу навіть 1000 рублів за день заробити. А взимку буває так, що лише на 200 рублів якоїсь картоплі продам. І виходить: від 200 рублів віднімаю 100 на дорогу, а ще 50 за місце... 50 рублів за день, буває, заробляю", - нарікає Буянова.

На питання, чи завжди так важко було, пенсіонерка заявила: "Ні. Треба сказати, за України легше жилося. Гривня була твердою, а рубль... якимось порожнім виявився", - заявила Буянова.

Також журналісти запитали пенсіонерку, як вона ставиться до чергового терміну Медведєва на посту прем'єр-міністра Росії.

"Мені здається, що це даремно зроблено. Не дасть нам Медведєв нічого. Але, з іншого боку, я чомусь думаю, що цього разу Путін йому гайки прикрутить. Путін же теж читав про його мільярди (мається на увазі скандал, спровокований розслідуванням команди Навального. -Ред.). То, може, тепер Медведєв відповідальнішим буде", - наївно вважає Буянова.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065730
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору