EN|RU|UK
 Суспільство
  28799  244

 Українська влада могла б перейняти прогресивну європейську практику і надати ромам землю під легальні табори, - експерт РЄ Аффлербах

Проблема стихійних таборів ромів існує не тільки в Україні. Рівень толерантності до представників цієї етнічної меншини у всій Європі традиційно досить низький.

Про те, як вирішують цю проблему в інших країнах, в інтерв'ю DW розповів експерт Ради Європи (РЄ), глави відділу ромів та мандрівних груп директорату демократичного врядування та антидикримінації ЄС Торстен Аффлербах, передає Цензор.НЕТ.

За даними Ради Європи (РЄ), за станом на 2012 рік на території країн-членів РЄ проживало від 11 до 16 мільйонів ромів. В Україні - від 400 до 260 тисяч.

"Українська влада могла б взяти до уваги прогресивну практику, яка існує в інших європейських країнах для подібних ситуацій. Так, мерія Києва могла б надихнутися прикладом французького Страсбурга, де муніципалітет виділив кілька земельних ділянок, які розташовані у межах міста і перебувають у його власності, спеціально для того, щоб роми могли там облаштовувати свої табори.

Таким чином їхні поселення перестають бути нелегальними, вони не ховаються в лісах, парках чи  інших віддалених куточках. З одного боку, роми отримують право офіційно там проживати у трейлерах чи наметах, а з іншого - і громадськість знає, що роми таке право мають. Крім того, перевага таких офіційно облаштованих таборів полягає у тому,  що коли ця територія є ідентифікованою, то стає набагато легше і для представників влади потрапляти туди. У табір можуть приходити вчителі, лікарі, соціальні працівники і також представники правоохоронних органів.  Таким чином у ромів з’являється доступ до соціальних служб, а у влади - засоби контролю за безпекою у таборі", -зазначив експерт.

Нагадаємо, протягом останніх тижнів широкого розголосу отримали напади на табори ромів у районі Лисої Гори в Києві і біля селища Рудне на Львівщині. У Києві 22 квітня стихійний табір спалили представники праворадикальної організації "С14". 10 травня група з декількох десятків молодих людей в масках спалила табір у Рудному на Львівщині.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065767
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору