EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  3491  14

 Американські та британські телевізійники у Вільнюсі знімають міні-серіал про Чорнобиль

У вільнюському районі Фабіенішкес знімають міні-серіал про аварію на АЕС у Чорнобилі.

Фільм зосереджується на подіях, що сталися після вибуху реактора в 1986 році, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Польське Радіо. Головні герої спробують пояснити, чому сталася катастрофа. Також у фільмі покажуть евакуацію мешканців та перебіг рятувальної операції.

Над фільмом працює понад п’ятсот литовських компаній та постачальників.

Міні-серіал "Чорнобиль" випускається американською телевізійною станцією HBO спільно із британським телебаченням Sky. Дата випуску фільму поки не відома.

Нагадаємо, в ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку та машинного залу. Унаслідок вибуху виникла пожежа. Після вибуху й пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, а й території багатьох європейських країн - Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії.

За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомим рівнем небезпеки. Спочатку Москва й керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи. Унаслідок цієї катастрофи із сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель, а населення з цієї території було виселено - виникла так звана зона відчуження, або Чорнобильська зона.

Для запобігання поширенню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним "саркофагом". 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. У 2004 році було проведено тендер на проектування і будівництво нового "саркофага" - Нового безпечного конфайнменту. Його будівництво розпочалося у 2012 році. 29 листопада 2016 року на об'єкт "Укриття" була насунута Арка Нового безпечного конфайнменту. Введення його в експлуатацію планується в листопаді 2018 року.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065850
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору