EN|RU|UK
 Економіка, Події
  4987  21

 На Дністровській ГАЕС прокрутили махінацію з купівлею трансформатора, - ЗМІ

Підставній фірмі можуть віддати тендер на 3 млн доларів для поставки трансформатора для Дністровської ГАЕС.

Про це пише видання "Деньги.ua"

На Дністровській ГАЕС прокрутили махінацію з купівлею трансформатора, - ЗМІ 01

На початку травня ПрАТ "Укргідроенерго" провело тендер на поставку блочного трансформатора ТДЦ-430000/330 для четвертого гідроагрегату на Дністровській ГАЕС. Тендер відбувався на майданчику PROZORRO і був проведений спільно з генеральним підрядником - Консорціумом "Науково-виробниче об'єднання Укргідроенергобуд", якому було доручено будівництво.

 Після проведення аукціону вибір впав на ПрАТ "Запоріжтрансформатор", серед іншого, завдяки кращій ціновій пропозиції в 73 млн грн, яка більш ніж на 45% випередила всі найближчі. Це дає можливість отримання такого замовлення саме українському підприємству.

Як стало відомо з достовірних джерел в Укргідроенерго, перемогу в тендері можуть віддати зовсім іншому підприємству з досить туманним минулим. Так, за інформацією ЗМІ, компанія Unix CZ s.r.o. з Чехії з пропозицією в 108 млн грн не є виробником подібного електротехнічного обладнання, а лише посередником, раніше неодноразово отримувала перемоги в подібних тендерах.

Історія досить цікава: після деяких фінансових операцій чеської Unix CZ s.r.o. з об'єктами електроенергетики України щодо цієї компанії порушено кримінальні справи: її підозрюють в необґрунтованому отриманні 18 млн грн за підрядом із Запорізької АЕС. І тепер Енергодарський міський суд допомагає слідчим Національної поліції проводити розслідування цієї операції: буквально в березні суд дав дозвіл поліції на доступ до фінансових документів і банківських рахунків Unix CZ s.r.o. для встановлення всіх обставин цієї справи.

Тепер замовнику трансформатора потрібно вирішити: або віддати перемогу компанії, яка вже підозрюється в незаконних фінансових операціях, витратити на 1 млн доларів більше і мати справу з правоохоронцями, або присудити тендер національному виробнику, який має 70-річну історію роботи в індустрії, висококваліфікований персонал, власний сервісний центр і гарантійне і післягарантійне обслуговування електротехнічного обладнання.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3065990
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору